אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיבן קינג: "משחקי המחשב לא אשמים" צילום: גלעד קוולרצ'יק

סטיבן קינג: "משחקי המחשב לא אשמים"

מחבר ספרי המתח יוצא נגד הגבלת משחקים אלימים בארצות הברית וטוען שהבעיה טמונה ברומן הארוך של אמריקה עם נשק

09.04.2008, 15:32 | יוסי גורביץ

סופר האימה הידוע סטיבן קינג תקף בסוף השבוע את הניסיונות למנוע מילדים לשחק במשחקי וידיאו אלימים. בעקבות הצעת חוק במסצ'וסטס האוסרת על מכירת משחקים לקטינים, כתב קינג כי זוהי התעלמות פושעת מהבעיה האמיתית: "הפוליטיקאים מציינים שהרוצח מאוניברסיטת וירג'יניה אהב את המשחק Counter Strike; הלוואי שהיו מציינים שלא היתה לו בעיה להשיג אקדח 9 מ"מ חצי אוטומטי. אם היה לו רק משחק מחשב הוא לא היה מסוגל להרוג אפילו את עצמו".

לדברי קינג, המנהיגים הכושלים של אמריקה "משתמשים בתרבות הפופולרית כשעיר לעזאזל - לא רק משחקי מחשב אלא גם טלוויזיה, סרטים, אפילו הארי פוטר".

נער בחנות משחקי מחשב, צילום: גלעד קוולרצ נער בחנות משחקי מחשב | צילום: גלעד קוולרצ'יק נער בחנות משחקי מחשב, צילום: גלעד קוולרצ

"הרעיון שהממשלה תהפוך לאומנת גורם לי לקפוץ עד הגג" מוסיף קינג, "במיוחד שהעניין נעשה במקביל להתעלמות מהפילים שבמרכז החדר - כמו הפערים החברתיים והסיפור האהבה הפתולוגי כמעט של אמריקה עם נשק".

בשבוע שעבר פורסם בבריטניה מחקר שרומז כי הקשר בין משחקי מחשב לאלימות הפוך ממה שנהוג לחשוב. המחקר גילה כי משחק אלים הרגיע את השחקנים בכך שאיפשר להם לפרוק מתח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות