אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 אלון גל הגיע לוועדה לזכויות הילד לדיון על תוכניות שפוגעות בילדים צילום: גלעד קוולרציק

אלון גל הגיע לוועדה לזכויות הילד לדיון על תוכניות שפוגעות בילדים

בדיון, שנערך לאחר תלונות שהגיעו למועצת הרשות השנייה בנוגע לתוכניות "סופר נני" ו"אלופים של החיים" בהן הוא משתתף, טען הקואוצ'ר כי הסצינות סוחטות הרייטינג נותרו על רצפת חדר העריכה

10.04.2008, 09:58 | עירית יוסילביץ' ושאול אמסטרדמסקי

"על רצפת חדר העריכה נשארו כל הסצינות סוחטות הרייטינג, כי חששנו שזה עלול לפגוע בילדים", כך סיפר אתמול הקואוצ'ר אלון גל בדיון מיוחד שקיימה ועדת הכנסת לזכויות הילד.

הדיון נערך בעקבות תלונות שהגיעו לרשות השנייה בנוגע לתוכניות "אלופים של החיים" (רשת) ו"סופר נני" (קשת), שטענו כי שידורן פוגע בילדים המשתתפים בהן.

בתגובה לטענות אמר גל: "אם היינו רוצים לעשות רייטינג אמיתי בתוכנית שלנו, היינו עושים תוכניות שלמות של אודישנים ללא פיקוח ובקרה, והיינו זוכים לרייטינג היסטרי", והוסיף כי "אנחנו עושים את הדברים שלנו מתוך אהבה".

יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, תקף את הרשות השנייה, שלדבריו לא עושה מספיק: "כל אחד מאיתנו צריך לשאול את עצמו אם הוא היה מוכן להיות מוצג בטלוויזיה במצב מביך שכזה. הרגולטור לא מגלה אחריות בעניין. אסור להשפיל ילדים בטלוויזיה, אפילו אם זה למטרה טובה".

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, אמר בתגובה: "התחלנו תהליך של דיון משותף עם גופי השידור על מנת להנחיל כללים של רגולציה וביקורת עצמית. לא הייתי רוצה שגופי השידור יירתעו מלהעלות תוכניות בנושאים חינוכיים". עוד הוסיף סמירה כי תוכניתו של גל, שלוותה בידי הצוות החינוכי של בית הספר, היא ראויה. ולמי שדאג, גם "אלופים של החיים" וגם "סופר נני" נשארות על המסך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות