אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחסני תאורה רוצה לצאת לבורסה במהלך 2009 צילום: אריאל בשור

מחסני תאורה רוצה לצאת לבורסה במהלך 2009

עובדת על תשקיף לקראת הנפקה בשנה הבאה. במקביל תפתח סניף בניקוסיה בסמוך לחנות איקאה. מנכ"ל הרשת, איציק חיימוב: "סימנתי את השוק בקפריסין כאחד השווקים אליהם אני רוצה להגיע"

22.04.2008, 10:40 | אורנה יפת

מצבו העגום של שוק ההון לא מונע תכנונים על הנפקות: רשת מחסני תאורה מתכוונת לצאת להנפקה במהלך 2009, כך נודע ל"כלכליסט". איציק חיימוב, המנכ"ל ומבעלי הרשת, אישר את המידע ומסר כי בימים אלה נכתבת טיוטת התשקיף.

ל"כלכליסט" נודע עוד כי מחסני תאורה תפתח את הסניף הראשון שלה בחו"ל בניקוסיה שבקפריסין, בקרבת חנות איקאה, על שטח של אלף מ"ר. החברה ניהלה משא ומתן עם זכיין הום סנטר לשעבר, הום לייט, לפתיחת ארבעה סניפים בקפריסין במקום סניפיו שנסגרו, אך המגעים התפוצצו והעסקה לא תצא אל הפועל. במקביל למשא ומתן עם הום לייט, מחסני תאורה חיפשה מיקומים לפתיחת סניפים נוספים ופנתה לצורך כך לחברה המתמחה בנדל"ן בקפריסין.

הסניף בניקוסיה יהיה סניף הדגל, ובו יינתנו פתרונות לתאורת פנים וחוץ. לדברי חיימוב, בפתיחת הסניף יושקעו 300-400 אלף יורו, ועד סוף 2009 ייפתחו שלושה סניפים נוספים בשטח של 400 מ"ר.

"השוק בקפריסין נשלט על ידי איקאה וחנויות קטנות ממותגות שמוכרות מוצרי תאורה ברמות מחירים גבוהות, לכן סימנתי אותו כאחד השווקים שאליהם אני רוצה להגיע", אמר חיימוב. כפי שפורסם ב"כלכליסט", הרשת אמורה לפתוח חנויות גם בבולגריה על שטח של 100 מ"ר בפאוור סנטרים.

לדברי חיימוב, לרשת חוזים חתומים לפתיחת שבעה סניפים נוספים בישראל עד סוף 2009, ובזאת היא תגיע למיצוי פוטנציאל הצמיחה בישראל. בחודשים הקרובים עתידה הרשת לפתוח שלושה סניפים ביקנעם, בסכנין ובזכרון יעקב.

הרשת הוקמה ב־1998 ומונה 31 סניפים. לטענת הרשת, ב־2007 עמד מחזור המכירות על 140 מיליון שקל. ב־2008 הוא צפוי להגיע ל־160 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות