אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות רעות לאבגול: חוזרת בה מעסקת פייברווב ללא

חדשות רעות לאבגול: חוזרת בה מעסקת פייברווב

יצרנית הבדים הלא ארוגים בשליטת יהושע גולדווסר, ניר פלג והמפעלים הפטרוכימיים הודיעה כי על רקע המשבר בשוק האשראי העולמי והקשיים בגיוס ההון הנדרש היא חוזרת בה מהתוכנית לרכוש את חברת ייצור הבדים בתמורה ל-242 מיליון דולר

22.04.2008, 08:46 | נעמה סיקולר

מכה לאבגול - יצרנית הבדים הלא ארוגים בשליטת יהושע גולדווסר, ניר פלג והמפעלים הפטרוכימיים. החברה דיווחה אמש (ב') כי על רקע המשבר בשוק האשראי העולמי והקשיים בגיוס ההון הנדרש היא חוזרת בה מהתוכנית לרכוש את חברת ייצור הבדים הלא ארוגים פייברווב האנגלית (Fiberweb) בתמורה ל-242 מיליון דולר.

התמריץ של אבגול לרכישת פייברווב, שהיא החברה הרביעית בגודלה בעולם בשוק הבדים הלא ארוגים ובעלת 24 אתרי ייצור ברחבי העולם, נבע מהצורך של אבגול להרחיב את הבסיס עליו נשענת פעילותה, לאחר שבסוף השנה שעברה איבדה את אחד משני הלקוחות העיקריים שלה - חברת קווידיין (Covidien) ונשארה עם פרוקטר אנד גמבל כלקוח יחידי.

את רכישת הענק תכננה אבגול לממן באמצעות חוב של 400 מיליון דולר שהיה אמור להיות מגויס מבנקים בחו"ל (בעיקר בנק ההשקעות UBS), משקיעים מוסדיים בארץ ומחוב משלים (מזנין) של כ-200 מיליון דולר. אולם בשבוע שעבר נכשל המכרז למשקיעים המוסדיים בארץ לאחר שהחברה עדכנה את תנאי הגיוס, והעניקה למשקיעים אפשרות להמיר את החלק מחבילת האג"ח למניות החברה, מה שהעלה את הריבית האפקטיבית על האג"ח מרמה של 9% ל-10%.

במצגת לשוק ההון שקיימה אבגול בשבוע שעבר נטען כי הרכישה היתה אמורה להזניק את החברה להובלת התחום בו היא פועלת ברמה העולמית, לאפשר לה פיזור גדול יותר ונגישות לשווקי אירופה וסין ולהעלות את כוח המיקוח שלה בשוק. כשלון העסקה והישארותה של פרוקטר אנד גמבל לקוח יחידי (הגם שלאחרונה נחתם מול החברה הסכם שיתוף פעולה רחב) הם בכל מקרה חדשות רעות לאבגול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות