אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיתון החרדי "המודיע": AM:PM הטעתה קונים בפסח צילום: אביגיל עוזי

העיתון החרדי "המודיע": AM:PM הטעתה קונים בפסח

דודי ויסמן החליט לא למכור חמץ ברשת כמחווה לוועדה לקדושת השבת. "המודיע": "תעודות מכירת החמץ עלולות להטעות לקוחות תמימים שמותר לקנות בחנות הזאת המחללת שבת בפרהסיה"

27.04.2008, 08:41 | גלי ברגר ושלהבת חסדיאל
אי-מכירת חמץ ברשת AM:PM בפסח בניגוד לשנים עברו היתה אמורה להיות מחווה של בעל הרשת דודי ויסמן לחרדים. למרות זאת, לא התקבל המעשה באהדה ואף עורר את חמתם של אנשי העדה החרדית, כך נודע ל"כלכליסט". לפני כחודש איימה ועדת הרבנים לקדושת השבת בחרם על עסקיו של ויסמן בגלל פתיחת סניפי AM:PM שבבעלותו בשבת.

גורמים המקורבים לוועדת הרבנים סיפרו שההחלטה לא למכור חמץ ב-AM:PM לא באה בעקבות סיכום עם הוועדה, והיא מחווה של ויסמן בהמלצת רב ריבוע כחול אברהם צוריאל. בכמה מסניפי AM:PM נתלתה תעודת "מכירת חמץ", שעליה חתום צוריאל לא כרב ריבוע כחול אלא כרבה של נס ציונה.

בידיעה שהופיעה בחול המועד בעיתון החרדי "המודיע" נכתב: "התעודות עלולות להטעות לקוחות תמימים שמותר לקנות בחנות זאת, המחללת שבת בפרהסיה. אם עד כה ניסו גורמים הקשורים לרשת לגלגל עיניים חסודות ולטעון שלרשתות ריבוע כחול ושפע שוק אין כביכול קשר עם הרשת מחללת השבת AM:PM שבשליטת הקבוצה, הרי שעתה הולך ונחשף כי רב אחד משמש לכולם 'סמכות רבנית'". הרב יצחק גולדנופ, העומד בראש הוועדה לקדושת השבת, נחשב מקורב ל"מודיע".

החרם על עסקיו של ויסמן לא יצא לפועל בסופו של דבר, מכיוון שלא הושגה הסכמת כל הרבנים. אך האיום בחרם פגע במכירות רשת שפע שוק, שכחצי ממחזור המכירות שלה מקורו בעדה החרדית. לאחר החג אמורה הפרשה לעלות לשלב הבא: אם לא תושג הסכמה, עתיד החרם להיכנס לתוקף, גם אם לא תתקבל הסכמת כל הרבנים.

צוריאל סירב למסור ל"כלכליסט" תגובה על הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות