אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשתות הגדולות באמריקה מגבילות רכישת אורז לצרכנים צילום: תומריקו

הרשתות הגדולות באמריקה מגבילות רכישת אורז לצרכנים

בשתי קמעונאיות המזון הגדולות בארה"ב, סאמ'ס קלאב וקוסטקו, אפשר לרכוש עד ארבע חבילות אורז לצרכן. בארץ יעלו המחירים ב־50%-60% אחרי החגים, אך לא צפוי מחסור

27.04.2008, 08:54 | גלי ברגר וסוכנויות הידיעות
בעקבות מחירי השיא של האורז בעולם, מגבילות שתי קמעונאיות המזון הגדולות בארצות הברית, סאמ'ס קלאב וקוסטקו, את רכישת האורז לצרכן. רשת וול מארט, החברה-אם של סאמ'ס קלאב, תגביל את המכירה רק לסיטונאים.

סאמ'ס קלאב וקוסטקו מסרו כי יגבילו את רכישות הצרכנים לארבע שקיות של אורז מיובא מסוגים יסמין, בסמטי ולבן ארוך. דוברת סאמ'ס קלאב לא מסרה אם ההגבלה נובעת ממחסור באורז ברשת או משום שהצרכנים אוגרים אורז בציפייה לעליית מחירים.

דובר פדרציית האורז האמריקאית דיוויד קויה אמר כי אין מחסור באורז בארה"ב, אך "ייתכן שמסעדות קטנות וחנויות שכונתיות רוכשות כמויות גדולות בשל עליית המחירים הצפויה".

מחירי החוזים העתידיים למסירה ביולי הגיעו לשיא של כל הזמנים ביום רביעי שעבר - 24.82 דולר ל-45 ק"ג. מחיר האורז עלה מתחילת השנה ב-70% בעקבות ביקושי ענק במדינות המתפתחות וירידה בהיקף היבולים.

בכירים בשוק המזון לא מאמינים שהגבלה על קניית אורז תגיע לישראל. מנכ"ל סוגת דיויד פרנקלין אמר: "אין לנו תוכנית להטיל מכסות ואנחנו עושים את מרב המאמצים לספק את הביקוש".

גם אם לא יוטלו מגבלות על אספקת האורז, מחירו צפוי לעלות אחרי החג בכ-50%–60%, למרות שברשתות השיווק עדיין לא אישרו את עליית המחירים. אלי גידור, סמנכ"ל הסחר של שופרסל, אמר כי צפויות עליות לאחר החג, בהתאם למתרחש בעולם.

יש לזכור כי שהמגבלה של וולמארט נוגעת לסיטונאים, ובאה למנוע ממכולות ומרשתות קטנות לקנות בזול ברשת ולאגור אורז. רשתות השיווק בישראל נוהגות להגביל מכירה בכמויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות