אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוגת העלתה את מחירי האורז ב-60%-75% צילום: צביקה טישלר

סוגת העלתה את מחירי האורז ב-60%-75%

הבוקר נרשם מחסור באורז בסניף שופרסל בקריית גת. שופרסל: "מדובר במחסור נקודתי. כרגע המדפים מלאים"

27.04.2008, 15:09 | אורנה יפת

סוגת העלתה היום בבוקר (א') את מחירי האורז ב-75%-60% בהתאם לסוג האורז. ק"ג אורז שנמכר עד כה תמורת 7.5 שקלים נמכר החל מהיום ב-12.5 שקלים. דיויד פרנקלין, מנכ"ל סוגת אמר ל"כלכליסט" כי עלייה זו עדיין אינה משקפת את מחירי האורז בשוקי העולם.

בתוך כך, היום בשעות הבוקר נוצר מחסור של אורז מתוצרת סוגת בסניף שופרסל ביג בקריית גת. נראה כי הכותרות בעיתונים שהודיעו על עליית מחירים, הגבלת רכישה של אורז ומחסור צפוי, משכו צרכנים מבוהלים שקנו אורז בכמויות גבוהות מהרגיל.

בסניף בקריית גת הסבירו כי המחסור נוצר באורז של חברת סוגת וכי סוגים אחרים של אורז עדיין משווקים על המדפים. לאחר זמן קצר חזר גם אורז סוגת למדפים בסניף.

גורם בשופרסל הסביר כי היה מחסור נקודתי, כתוצאה מהיציאה מימי החג וכי אין בעיה של אספקת אורז לסניפים. "כרגע כל המדפים מלאים. לא נתנו שום הוראה של הגבלה על רכישת אורז, אלא אם מישהו יבקש לקנות בכמויות מסחריות", הסביר גורם ברשת. "הגבלנו את הקנייה לשעתיים בלבד".

בענף טוענים, כי אם המחיר של האורז ימשיך לעלות, הדבר יוריד את הביקוש ויגרום לצרכנים לעבור למוצרים אלטרנטיביים כגון פתיתים, קטניות ותפוחי אדמה. "בימים האחרונים רשתות השיווק מכרו יותר אורז בעיקר בגלל העיתונים", אמר בכיר ברשת שיווק. "אני מאמין שבסוף נגיע לאיזון. בשנים האחרונות עלינו בצריכה של אורז וכעת הצריכה תרד מעט".

יצוין, כי אורז, פסטות וקטניות ניתן לאגור למשך שנה וחצי לכל היותר ולא מומלץ לאגור אותם לתקופה ממושכת כי הם מושכים חרקים ונמלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות