אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טופספין מדיקל מפטרת 40% מעובדיה

טופספין מדיקל מפטרת 40% מעובדיה

בעקבות החלטה להפסיק להתמקד בפיתוח המוצר הקרדיולוגי, החברה המפתחת טכנולוגית הדמיה הודיעה כי תפטר 20 עובדים, תצמצם את הוצאות המחקר ותבחן אפשרויות שונות למימון פירעון אג"ח של החברה

28.04.2008, 13:13 | הדר רז

טופספין מדיקל,העוסקת בפיתוח טכנולוגית הדמיה,  הודיעה היום על על צמצום כוח האדם ב-40% ועל צמצום הוצאות המחקר והפיתוח.

לפי הודעת החברה, בעקבות מידע שאספה והתייעצויות שנערכו עם מומחים מקצועיים בתחום, הדור הנוכחי של צנתר ההדמיה שמייצרת החברה אינו מתאים לשימוש באופן מסחרי ושגרתי ויכול לשמש בשלב זה בעיקר לאיסוף מידע קליני.

החברה מעריכה כי יש צורך בהמשך פיתוח ושיפור צנתר ההדמיה ויכולת המדידה שלו לצורך הפיכתו למוצר מקובל יותר לשימוש מסחרי בהיקף נרחב, דבר שיצריך השקעת משאבים וזמן משמעותיים. בנוסף, החברה טרם קיבלה את אישור רשות התרופות והמזון בארה"ב (FDA) לשיווק המכשיר בארה"ב. ירון טל, מנכ"ל החברה, מסר כי החברה תקיים את ההסכמים הקיימים ותמשיך להפיץ את המוצר, אך לא תחתום הסכמי הפצה נוספים.

החברה הודיעה כי היא תפטר 20 מעובדי החברה, כך שבתום המחצית הראשונה של 2008 מספר העובדים בחברה יהיה כ-30. בנוסף, החברה כי תפעל לגיוס הון להמשך פעילות. בין היתר, תבחן אפשרויות שונות למימון פירעון אג"ח (סדרה א') של החברה או להמרתן למניות החברה, לרבות בדרך של ביצוע הצעת רכש לאג"ח האמורות על ידי החברה כנגד תמורה המשלבת תשלום במזומן והנפקת מניות של החברה.

לפי הודעת החברה, טופספין תקדיש כעת משאבים רבים יותר להאצת המחקר והפיתוח של המוצר האורולוגי של החברה ותבצע ניסוי קליני ראשון במטרה להוכיח את בטיחותו של המוצר, ואת יכולת האבחנה שלו בין גידולים סרטניים בערמונית, לבין רקמת ערמונית שאינה גידול סרטני.

טופספין מדיקל הוקמה ב-1999 בדלאוור ארה"ב ובספטמבר 2005 הונפקה בת"א. החברה עוסקת באמצעות חברות הבת טופספין מדיקל ישראל וטופספין אורולוגיה במחקר ופיתוח של טכנולוגית הדמיה באמצעות תהודה מגנטית (Magnetic Resonance Imaging – MRI) באמצעות גשש (Probe) זעיר להדמיה מקומית של אברים שונים בגוף וזאת ללא צורך בסורק MRI.

עיקר פעילות הקבוצה הנה בשוק הרפואי לקרדיולוגיה פולשנית. בעלי העניין העיקריים בחברה הם פיטנגו (13.23% מהון המניות של החברה), ישראל סיד (11.82%), גיזה (10.4%) וג'ונסון & ג'ונסון (9.48%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות