אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזור תפתח מוצר לקיבוע חוליות בעמוד השדרה ללא חתך צילום: ברוך גרינברג

מזור תפתח מוצר לקיבוע חוליות בעמוד השדרה ללא חתך

המוצר החדש יפותח במסגרת הסכם עם המרכז הרופאי קליבלנד קליניק, ויאפשר עריכת ניתוחים בעמוד השדרה דרך שני חורים זעירים, ללא ביצוע חתך בגב. הניתוחים הראשונים צפויים להתבצע במהלך 2009. מנכ"ל מזור: צעד משמעותי לקבלת כיסוי ביטוחי

29.04.2008, 14:38 | הדר רז

מזור טכנולוגיות חתמה על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי האמריקני קליבלנד קליניק (Cleveland Clinic Foundation) מאוהיו לפיתוח משותף של מכשיר לקיבוע חוליות בעמוד השדרה תוך שימוש בטכנולוגיות הניווט של מזור.

המכשיר החדש, שישווק תחת השם GO-LIF, יאפשר עריכת ניתוחים בעמוד השדרה דרך שני חורים של 6 מ"מ בלבד וללא ביצוע חתך בגב. המוצר ישלב בין שתלים חדשים של בית החולים שניתן להחדיר בניתוח זעיר פולשני, לבין מערכת ה- SpineAssist שתסייע לרופא להחדיר את השתלים למקום.

ההסכם מקנה למזור רישיון בלעדי למכור את השתלים שיפתחו הצדדים. בתי החולים שישתמשו בשתלים יוכלו לקבל החזר מחברות הביטוח האמריקאיות, מכיוון שהשתלים כלולים בקודים קיימים לשיפוי ביטוחי - הסכמי ביטוח רפואיים בארצות הברית.

לאחר השלמת הפיתוח, החברה מתכוונת לפעול לקבלת אישור רגולטורי בארה"ב ובאירופה, והיא צופה שהאישור יתקבל במסלול מקוצר, ושהניתוחים הראשונים יתבצעו בבני אדם במסגרת פעילות קלינית כבר במהלך 2009.

את הפיתוח הקליני מוביל פרופ' איזדור ליברמן, מנתח גב בכיר, המכהן כיו"ר המרכז לכירורגיה של עמוד השדרה של בית החולים.

אורי הדומי, מנכ"ל מזור אמר כי "עד היום נתיב ההתפתחות של מזור הוכבד בגלל שלא היה לנו קוד שיפוי ביטוחי, נכון להיום, יש קוד בר שימוש לפרוצדורה החדשה וזה יאיץ את קצב החדירה שלנו לשוק. מדובר בצעד משמעותי לקבלת כיסוי ביטוחי מחברות הביטוח בארצות הברית ובאירופה".

מזור עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה. בחברה 35 עובדים ויש לה פעילות בישראל, גרמניה וארה"ב. בנובמבר הודיעה מזור על מינויו של יונתן אדרת, לשעבר מנכ"ל ונשיא אלסינט, ליו"ר דירקטוריון החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות