אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומטאץ': זינוק של 41% בהכנסות ברבעון הראשון צילום: סי די בנק

קומטאץ': זינוק של 41% בהכנסות ברבעון הראשון

רווחי החברה צמחו ברבעון ב-83% והסתכמו ב-934 אלף דולר. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת הסתכם ב-1.1 מיליון דולר

05.05.2008, 12:29 | תומר קורנפלד

חברת קומטאץ ספקית פתרונות הגנה מפני דואר זבל ממשיכה לצמוח בשורת ההכנסות, ממשיכה להרוויח ולייצר מזומנים, כך עולה מהתוצאות הכספיות של החברה לרבעון הראשון שפורסמה החברה.

הכנסותיה של קומטאץ ברבעון עלו ב-41% ל-3.4 מיליון דולר. גם בהשוואה לרבעון הרביעי של שנת 2007 מציגה קומטאץ צמיחה, אם כי סולידית יותר בשיעור של 3%.

מודל ההכנסות של קומטאץ מבוסס על שותפויות OEM (Original Equipment Manufacturing) שבהן חברות תוכנה משתמשות בפתרון האנטי-ספאם שפיתחה החברה ובתמורה משלמות לחברה נתח מההכנסות. במהלך הרבעון הראשון חתמה קומטאץ על חמישה הסכמי OEM חדשים. מספר השותפויות הכולל של החברה בסוף הרבעון הראשון הסתכם ב-93.

גדעון מנטל, יו"ר ומנכ"ל קומטאץ משדר אופטימיות: "לקוחות גדולים עמם חתמנו בעבר הסכמים מתחילים להניב עכשיו הכנסות, ויש לנו בצנרת כמות נאה של הסכמי OEM חדשים".

בשורת הרווח מציגה קומטאץ רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 934 אלף דולר או 3 סנט למניה, גידול של 83% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, בהשוואה לרבעון הרביעי של 2007, מדובר בירידה של 7% ברווח הנקי בשל היחלשותו של שער הדולר שגרם להגדלה של הוצאות המחקר ופיתוח ושל הוצאות המכירה והשיווק ברבעון.

קומטאץ מצליחה להציג רווחים גם על פי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP) כשרווחיה ברבעון הסתכמו ב-400 אלף דולר, גידול של 50% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2007, אולם בהשוואה לרבעון הרביעי של השנה מדובר בירידה של 45% בשורת הרווח.

במהלך הרבעון הסתכם תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת ב-1.1 מיליון דולר כשבקופתה של החברה היו 15.5 מיליון דולר. עם זאת, מתוך הסכום הנ"ל, 2 מיליון דולר מתוכם מושקעים באיגרות חוב עירוניות אמריקאיות מסוג ARS המדורגות AAA. בשל העובדה שנזילותן של אותן איגרות חוב נפגעה, רשמה קומטאץ הפרשה של 87 אלף דולר מההשקעה וסיווגה את יתרת הסכום (1.91 מיליון דולר) כמזומנים מושקעים לטווח ארוך. קומטאץ העריכה שירידת הערך היא זמנית ולכן בוצעה לקרן הון בלבד ולא לדו"ח רווח והפסד.

קומטאץ חזרה על תחזיתה לשנת 2008 שבהם היא צופה שהכנסותיה יהיו בטווח של 15-16 מיליון דולר. כמו כן, החברה צופה רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 16-19 סנט למניה. מניית חברת קומטאץ נסחרת בבורסת הנאסד"ק עם שווי שוק של 100 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות