אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בכימאגיס צילום: צביקה טישלר

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בכימאגיס

העילה: המבוי הסתום במו"מ בין העובדים להנהלה על הסכם קיבוצי; הנהלת החברה: מדובר בצעד פזיז ומיותר

11.05.2008, 13:22 | מיקי פלד
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במפעל כימאגיס, חברה בת של פריגו הציבורית. זאת, בעקבות המבוי הסתום בשיחות בין ועד העובדים שהוקם לפני ארבעה חודשים לבין ההנהלה. העובדים דורשים להגיע להסכם קיבוצי שישפר את תנאי התעסוקה שלהם. המשמעות היא שבתוך כשבועייים יכולים העובדים לפתוח בצעדים ארגוניים שונים, עד להשבתת המפעל.

כימאגיס מעסיקה כ-220 עובדים המייצרים חומרי גלם לתעשיית הטואלטיקה. נציגי ההסתדרות טוענים כי ההנהלה נוקטת סחבת מכוונת, ולא נראה שהיא פועלת בתום לב לחתימה על הסכם קיבוצי.

יו"ר הסתדרות מרחב הנגב, מאיר בביוף, אמר: "הנהלת כימאגיס עדיין לא הפנימה את השינויים שהתרחשו במפעל מאז שעובדיו ביקשו להתאגד. אנו נעשה הכל כדי להגיע להסכם קיבוצי אשר יבטיח את מעמדם של העובדים, זכויותיהם ועתידם במפעל. כמו תמיד, אנו מעדיפים לעשות זאת בדרך של הידברות והבנה הדדית.

"לצערנו, במצב בו ההנהלה מתחמקת מלקבל הכרעה ומציעה הצעות מעליבות מבחינת העובדים, לא נותרה לנו ברירה אלא להכריז על סכסוך עבודה. לא נהסס לנקוט צעדים ארגוניים אם נידרש. נקווה כי ההנהלה תתעשת ולא יהיה לכך צורך".

יו"ר ועד עובדי כימאגיס, מאיר הלחמי, הוסיף: "יותר מארבעה חודשים שאנו מנהלים מו"מ עם הנהלת המפעל במטרה להגיע להסכם קיבוצי בהידברות וברוח טובה. לצערנו, ההנהלה לא מראה שום גמישות ומתנהגת כאילו מטרתה היא החמרת המצב והתחמקות מחתימה על הסכם קיבוצי".

בחברה עצמה, לעומת זאת, טוענים כי ועד העובדים הוא שלא הראה רצינות בשיחות. מהחברה נמסר כי ההנהלה הגישה לחברי הוועד העובדים טיוטה ראשונית כבסיס להסכם קיבוצי, אך חברי הוועד הודיעו שהמסמך אינו מקובל עליהם ו"פוצצו" פגישה בין הצדדים. כמו כן אומרים בהנהלת המפעל כי הוועד נמנע מלהגיע לפגישה נוספת שתואמה מראש.

מהחברה נמסר עוד: "ההכרזה על סכסוך עבודה היא צעד פזיז ומיותר שאינו עולה בקנה אחד עם הכרזתו של הוועד כי הוא מעוניין להיכנס למו"מ עם ההנהלה. אין שום בסיס לטענת העובדים על הקשחה לכאורה או הרעה באילו מהתנאים המוצעים להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות