אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ הישראלי קופרגייט רכש חטיבה מקונקסנט

הסטארט-אפ הישראלי קופרגייט רכש חטיבה מקונקסנט

החברה העוסקת בפיתוח שבבים עבור רשתות תקשורת מולטימדיה ביתיות, רכשה את עסקיה של קונקסנט האמריקנית בתחום התקשורת הביתית על חוטי חשמל קיימים. שווי העסקה מוערך בעשרות מיליוני דולר

11.05.2008, 17:04 | אסף גלעד

חברת הסטארט-אפ הישראלית קופרגייט, העוסקת בפיתוח שבבים עבור רשתות תקשורת מולטימדיה ביתיות, רכשה היום (א') מחברת קונקסנט האמריקנית את עסקיה בתחום התקשורת הביתית על חוטי חשמל קיימים. תנאיה הכספיים של העסקה לא נמסרו לפרסום אולם היא מוערכת בעשרות מיליוני דולר.

עם רכישה זו הופכת קופרגייט לחברת השבבים הראשונה שבבעלותה טכנולוגיות קוויות לרשתות תקשורת מולטימדיה ביתיות המתאימות לכל סוגי החוטים בבית - כבלים (קואקס), טלפוניה וחשמל. שבבי החברה מותקנים על ממירים ועל גבי נתבים ומאפשרים פריסה מהירה של רשת תקשורת ביתית.

"היכולת לחבר את רשת התקשורת הביתית לא רק לכבלים ולטלפון אלא גם לחשמל תאפשר לנו לפנות לשווקים חדשים", אומר ל"כלכליסט" גבי הילביץ, מנכ"ל קופרגייט. "בניגוד לארה"ב, באירופה לא לכל חדר יש חיבור של כבלים, או טלפון, אך כמעט תמיד יש חיבור חשמלי. הפתרון שרכשנו מקונקסנט יאפשר לנו לנצל את העובדה הזו ולהקל על המשתמשים לפרוס רשתות תקשורת בכל חדר ובכך להגיע לשווקים חדשים".

קונקסנט עברה לאחרונה תקופה לא קלה שכללה חילופי מנהלים וקיצוץ נרחב בכח האדם שלה. מתוך כוונה להתגבר על המשבר, מתרכזת החברה בפעילות הליבה שלה ולשם כך מוכרת מספר פעילויות.

"רכישת החטיבה כוללת את שבבי הסיליקון שהיו בשלבי פיתוח מתקדמים, את הפטנטים בבעלותה, ואת העובדים, שמספרם לא גדול. כרגע אנו בונים מרכז פיתוח חדש בקליפורניה",מוסיף הילביץ.

קופרגייט אף הודיעה כי רשמה עד כה מכירות של 5 מליון שבבים. בין הלקוחות שרכשו את השבבים ניתן למנות את החברות: Motorola, Scientific Atlanta, 2Wire ו-AT&T.

במרכז הפיתוח של החברה ברמת-החייל מועסקים 65 עובדים. עד היום גייסה החברה מקרנות ישראליות, כגון מוטורולה ונצ'רס, כרמל ונצ'רס, אתגר, והמובילה בהשקעות בחברה: תמיר-פישמן ונצ'רס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות