אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שיריונית חסם: "רב־בריח מכרה דלתות כאילו היתה בשוק הכרמל"

מנכ"ל שיריונית חסם: "רב־בריח מכרה דלתות כאילו היתה בשוק הכרמל"

אבי שקד בראיון בלעדי ל"כלכליסט" תוקף את התנהלותם של המתחרים, ובראשם אורי בחרי: "זו חברה שאמורה להחזיק במותג המוביל בשוק הישראלי. איך ייתכן שחברה כזו תוריד את המחירים בשוק כלפי מטה?". רב־בריח: לא מגיבים על דברי הבל

13.05.2008, 07:23 | נעמה סיקולר

"זה לא נראה רציני שחברה שהבנקים סוגרים עליה מכל כיוון מבקשת עם 5 מיליון שקל מסכנים, שאמורים בכלל ללכת לכיסוי משכורות, לכסות על הפסדים נוראיים". הציטוט הזה שייך לאבי שקד, מנכ"ל שיריונית חסם, המתחרה העיקרית של רב־בריח בעיקר בתחום הדלתות הממותגות. לקראת הדיון שייערך היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשת הקפאת ההליכים של החברה, מביע שקד בראיון ל"כלכליסט" פליאה על תוכנית ההבראה שבכוונת רב־בריח להציג, ומספק הסברים למשבר של המתחרה.

"מדובר באדם שיש לו חובות, והוא מתכוון לבקש מהספקים אשראי של 150 יום. כמו אומר - אני אשלם לכם במזומן, וכך אתדלק את החברה בכסף לחצי שנה נוספת של פעילות. זה לא רציני, ככה לא מבריאים חברה".

כמי שפועל בתחום, מה לדעתך קרה לרב־בריח?

 

"כולנו נאבקים עם התייקרות חומרי הגלם, אבל בהקשר של רב־בריח אלה תירוצים. היתה שם בעיה ניהולית, ברמת הפעילות האסטרטגית. החברה מכרה בכל מחיר, בלי שום קשר לעלויות. הם ראו את המכירות לנגד עיניהם ולא את הרווח. הם מכרו דלתות כאילו שהם בשוק הכרמל. זו חברה שאמורה להחזיק במותג המוביל בשוק הישראלי. איך ייתכן שחברה כזו תוריד את המחירים בשוק כלפי מטה? צר לי לומר שאורי בחרי הביא את החברה למצבה הנוכחי במו ידיו, מחברה שלפני עשר שנים מכרה בקלות יותר מ־5,000 דלתות ממותגות לחברה שמוכרת בקושי 1,200 דלתות".

אתה מדבר מעמדה של מי שהיה רוצה לקנות את החברה?

 

"אני מודה שגם אני הייתי מוכן לקנות את רב־בריח ולקחת לעצמי את הפעילות שלה בתחום הדלתות הממותגות. לא היו מזיקות לי 1,200 דלתות נוספות מדי חודש, אבל לא הייתי מוכן לשלם את המחיר שהם רצו. הצעתי הרבה פחות מ־50 מיליון שקל, שהיא כביכול ההצעה הרלבנטית עכשיו, וככל שהזמן עובר המחיר שלה רק יורד. גם אברהם בחרי (אחיו של אורי, נ"ס) מבין שהחברה שלו לא שווה 50 מיליון שקל ,והמותג בטח שלא שווה 90 מיליון שקל כפי שפורסם. אז הוא בא ואומר שהוא מוכן לקנות את החברה באותו המחיר, כדי לשים הצעה חוסמת מלמטה. זה לדעתי צעד ברור ולא של אמון בחברה, מכיוון שאם הוא באמת היה רוצה לקנות אותה, אז הוא היה מזרים את הכסף, אותו יש לו. אבל גם הוא יודע ש־50 מיליון שקל זה יקר מדי".

מה אתה חושב שיעלה בגורל החברה והעובדים?

 

"מישהו יקנה את החברה בסוף, זו רק שאלה של מחיר. אז במקום לפטר 30 עובדים יפטרו 60, אבל רוב העובדים ימצאו עבודה חדשה. גם אני רוצה ומסוגל לקלוט 10-20 עובדים".

מהנהלת רב־בריח נמסר: "אנו עסוקים בדברים חשובים יותר מתגובה על דברי הבל שמשמיע מתחרה כזה או אחר שטרם הפנים עקרונות בסיסיים בהתנהלות עסקית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות