אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית חברת החשמל: אלף עובדים יפרשו עד 2010 צילום: יוסי וייס

תוכנית חברת החשמל: אלף עובדים יפרשו עד 2010

המנכ"ל עמוס לסקר יציג לדירקטוריון את המהלך שצפוי לחסוך 700 מיליון שקל בשנה בתשלום שכר. בתוך כך יצומצם מבנה החברה מחמישה מחוזות כיום לשלושה. השינוי המוצע יביא לצמצום בשדרת הניהול וביטול מנגנונים כפולים במחוזות שיאוחדו

14.05.2008, 07:13 | גיא מי-טל

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, יציג היום בפני דירקטוריון החברה תוכנית לשינוי ארגוני הכוללת חיסכון של כ־700 מיליון שקל בשנה בסעיף השכר. בתוך כך יצומצם מבנה החברה מחמישה מחוזות כיום לשלושה. השינוי המוצע יביא לצמצום בשדרת הניהול וביטול מנגנונים כפולים במחוזות שיאוחדו.

התוכנית היא מהלך מקדים לקראת הרפורמה המבנית, שבסופה תפוצל החברה ותופרט חלקית, רפורמה הצפויה להידחות שוב לאחר שכבר נדחתה בעבר כמה פעמים. הצו הממשלתי ליישומה פוקע עוד 48 יום, ואי־ביצוע ההסכם כחוק יחייב את משרדי האוצר והתשתיות לדחות שוב את הצווים. במסגרת התוכנית מנהל אגף משאבי אנוש בחברה יהפוך לסמנכ"ל אליו יועברו סמכויות נוספות כמו ארגון החברה. החברה תעודד פרישה מרצון של כאלף עובדים לפחות עד סוף 2010, מתוך 13 אלף עובדי החברה כיום. יחידת ניהול המערכת (המוח ומערכת העצבים של החברה) תופרד. זאת, בדומה להסכמות אליהן הגיעו במסגרת הרפורמה שיישומה מוטל בספק.

ועד העובדים, שבראשו דוד (מיקו) צרפתי, ובגיבוי יו"ר ההסתדרות עופר עיני, כבר הגיע להבנות עם משרדי האוצר והתשתיות, למרות התנגדות חלק מהעובדים. שתי סוגיות עיקריות עדיין לא נפתרו: הדרישה שהעובדים ישמרו על זיקתם לחברה־אם ויוגדרו כ"מושאלים" לחברות־בנות, וההסכמה על ביצוע הפיצול והפרטת החברות עד 2014.

ממשרד התשתיות נמסר: "המשרד ממשיך במגעים עם הנהלת החברה ועם העובדים כדי להוציא אל הפועל את החוק". מוועד העובדים נמסר: "עדיין יש תקווה לקידום המהלך שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות