אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה: שורה של אנשי עסקים התחייבו להשקיע בתעלת הימים צילום: אוראל כהן

תשובה: שורה של אנשי עסקים התחייבו להשקיע בתעלת הימים

ביניהם סטף ורטהיימר, שרי אריסון, בני שטיינמץ ונוחי דנקנר. תשובה בוועידת הנשיא: "רק שיתוף פעולה כלכלי יוכל להביא את השלום האזורי ואת השגשוג. לכולנו אב אחד, ולכולנו מטרות משותפות ולכן עלינו לשלב ידיים ולפעול בשיתוף פעולה לרווחת כולנו"

15.05.2008, 14:31 | שאול אמסטרדמסקי

"שורה של אנשי עסקים, בהם סטף ורטהיימר, שרי אריסון, בני שטיינמץ, נוחי דנקנר הביעו את הסכמתם להשקיע בפרויקט תעלת הימים. גם הנסיך הסעודי אבן-טלאל הביע את נכונותו לסייע לפרויקט דרך האפיק הירדני", כך גילה היום (ה') יצחק תשובה, איש הנדל"ן העומד מאחורי ההחייאה מחדש של פרויקט תעלת הימים, בוועידת הנשיא בירושלים.

מאוחר יותר שיתף תשובה את איש העסקים עידן עופר, בעלי השליטה בחברה לישראל שמחזיקה במפעלי ים המלח, בפרטי הפרויקט.

בנאום מרגש שנשא בוועידה קרא תשובה למדינות האזור לאמץ את רעיון תעלת הימים. "רק שיתוף פעולה כלכלי יוכל להביא את השלום האזורי ואת השגשוג", אמר תשובה. לקראת תום דבריו נשא דברים נרגשים בערבית ובאנגלית. "לכולנו אב אחד, ולכולנו מטרות משותפות ולכן עלינו לשלב ידיים ולפעול בשיתוף פעולה לרווחת כולנו", אמר תשובה.

לטענתו, בתוך שנתיים יכולה להתאפשר הזרמת מים מהים האדום אל ים המלח, הנמצאים בהפרש גבהים של כ-400 מ'. תשובה ציין כי הפרויקט יאפשר התפלה של מיליארד קוב מים בשנה, כמות שמהווה כ-30% יותר מתצרוכת המים המשותפת של ישראל, מצרים, ירדן והרשות הפלסטינית.

עוד סיפר תשובה כי לאורך תעלת הימים מתוכניים לקום פארקים רבים וכן כ-200 אלף חדרי מלון, כמות שהיא פי שלושה מכלל חדרי המלון בישראל כיום. בנוסף ציין תשובה כי הקמת התעלה תיעשה בשיתוף פעולה מלא עם גורמי איכות הסביבה ועם מפעלי ים המלח, על מנת שלא לפגוע במפעלים או בסביבה. "אזור התעלה יוכרז כאזור סחר חופשי, על מנת למשוך לכאן תעשייה וחברות רבות. למהלך פוטנציאל ליצירת מיליון מקומות עבודה חדשים", אמר תשובה.

בסיום דבריו בירך את תשובה הנשיא פרס ואמר כי כאשר הוא מדבר על תעלת הימים קוראים לו בעל חלום, אולם כאשר תשובה מדבר על כך אומרים שהוא בעל תשובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות