אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר המיזוג בין ג.ר.א.ס. לחברה הממשלתית למדליות ומטבעות צילום: אוראל כהן

אושר המיזוג בין ג.ר.א.ס. לחברה הממשלתית למדליות ומטבעות

כמו כן אישרה הממונה על ההגבלים את המיזוג בין תעשיות רדימיקס לתעשיות אבן וסיד. במסגרת המיזוג רוכשת רדימיקס את חלקה של שיכון ובינוי (50%) באבן וסיד ובכך משלימה את אחזקותיה בחברה ל-100% תמורת 41 מיליון דולר

18.05.2008, 15:55 | נעמה סיקולר

הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, אישרה את תהליך מכירתה של "החברה הממשלתית למדליות ומטבעות" לחברת ג.ר.א.ס חברה פרטית העוסקת בייצור ושיווק תכשיטים, לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ולמיזוגים.

מכירת החברה הממשלתית למדליות ומטבעות מבוצעת כחלק מתהליך כולל יותר של הפרטת חברות ממשלתיות.

ג.ר.א.ס היא חברה פרטית העוסקת בייצור ומכירה של מגוון תכשיטים (זהב וכסף, לענידה או לעיטור הבית) באמצעות 65 נקודות מכירה ברחבי הארץ. החברה הממשלתית למדליות ומטבעות הוקמה בשנת 1962 על ידי דוד בן גוריון ומנהלה הראשון היה טדי קולק.

החברה עוסקת בהפצת מטבעות מיוחדים (המציינים אירועים היסטוריים ותרבותיים) עבור בנק ישראל לצד עיסוק מסוים במכירת תכשיטים.

בעתירה שהגישה החברה לבג"ץ בשנת 2006 טענה החברה שמכירותיה מסתכמות בכמה מיליוני שקלים משום שבהיעדר מועצה מייעצת לבנק ישראל, אין האחרון יכול להנפיק מטבעות - מה שגורם לה לקשיים. על הרקע הזה וכחלק מתהליך כולל יותר של הפרטת החברות הממשלתיות אושר המיזוג בין החברות.

מרשות ההגבלים נמסר כי על רקע הפעילות השולית של החברה הממשלתית בתחום התכשיטים, ריבוי המתחרים בשוק התכשיטים, ותחומי העיסוק העיקריים השונים של החברות המתמזגות, המיזוג לא עורר חששות תחרותיים ועל כן הוחלט לאשרו.

כמו כן, הודיעה היום הממונה על ההגבלים העסקיים כי אישרה את המיזוג בין תעשיות רדימיקס לתעשיות אבן וסיד. במסגרת המיזוג רוכשת רדימיקס את חלקה של שיכון ובינוי (50%) באבן וסיד ובכך משלימה את אחזקותיה בחברה ל-100% וזאת בתמורה ל-41 מיליון דולר.

רדימיקס היא חברה פרטית העוסקת בתחום ייצור ושיווק מגוון מוצרי בטון וטיט לענף הבניה והתשתית. החברה היא חלק מקבוצת Cemex העולמית. אבן וסיד היא חברה פרטית המחזיקה תשע מחצבות ברחבי הארץ ועוסקת בכריית ומכירת חומרים לבניה: בטון, אגרגטים (חצץ), סיד, שיש ואספלט.

מיזוג שלישי שאושר היום הוא בין פקר-ידפז חברה בבעלות אפריקה ישראל תעשיות בע"מ שבשליטת לב לבייב, לבין חברת אפוקול העוסקת בצביעה אלקטרוסטאטית של מתכות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות