אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה: הרשויות המשפטיות חוקרות האזנות בדויטשה טלקום צילום: מאיר אזולאי

גרמניה: הרשויות המשפטיות חוקרות האזנות בדויטשה טלקום

ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום הודתה כי שכרה חברת חקירות פרטית שתעקוב אחר מאות אלפי שיחות טלפון שביצעו מנהלים בחברה ועיתונאים בשנים 2006-2005

29.05.2008, 14:49 | סוכנויות הידיעות
משרד התובע בבון מסר היום (ה') כי פתח בחקירה בעקבות חשד להאזנות שביצעו ראשי חברת התקשורת דויטשה טלקום נגד מנהלים בחברה כדי לבדוק האם הם מדליפים מידע לעיתונות.

הודעת התביעה נמסרה לאחר שהחברה כבר התחייבה לחקירה משלה בראשית השבוע, כדי לבדוק האם אכן בוצע ציתות לשיחות טלפון של מנהלים ועיתונאים בניסיון לאתר הדלפות מידע פוטנציאליות.

כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט", ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום הודתה כי שכרה חברת חקירות פרטית שתעקוב אחר מאות אלפי שיחות טלפון שביצעו מנהלים בחברה ועיתונאים בשנים 2006-2005. חברת הטלפוניה הגדולה באירופה הכחישה את ההאשמות כי חברת החקירות האזינה לשיחות, ואמרה כי בוצעו רק רישומים של פרטי המתקשרים, יעד השיחה, מועד קיום השיחה ומשכה.

מדויטשה טלקום נמסר, כי חברת החקירות נשכרה כדי לחקור אירועים של ניצול לרעה של פרטי לקוחות. בתקופה בה בוצעו המעקבים התמודדה החברה עם מחאות עובדים נגד פיטורים מתוכננים.

מנכ"ל דויטשה טלקום, רנה אוברמן, שלא היה בתפקיד כשהתבצע המעקב, אמר כי התביעה הפדרלית בגרמניה וחברת עורכי הדין בקלן חוקרים את הפרשה. הוא אמר: "אני מזועזע מההאשמות. אנחנו לוקחים את העניין ברצינות רבה, ונשתף פעולה עם התביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות