אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק העולמי הקצה 1.2 מיליארד דולר למניעת רעב צילום: בלומברג

הבנק העולמי הקצה 1.2 מיליארד דולר למניעת רעב

האיטי וליבריה יהיו הראשונות לקבל סיוע של 10 מיליון דולר שיממנו מזון לילדים ולנשים בהיריון ואמצעים שונים להגדלת היבול בחקלאות

03.06.2008, 15:10 | אולגה ויניאר

הבנק העולמי הקצה 1.2 מיליארד דולר למניעת רעב במדינות שספגו את המכה הקשה ביותר מעליית מחירי המזון. המדינות הראשונות שיקבלו סיוע הן האיטי וליבריה. הבנק יעביר למדינות אלו 10 מיליון דולר באופן מיידי.

לדברי נשיא הבנק, רוברט זואליק, נכון להיום סובלים כמעט 2 מיליארד בני אדם ברחבי העולם מרעב קשה ומצויים בין חיים למוות. זואליק אמר, כי בשלב הראשון יחולקו 200 מיליון דולר למדינות שבהן סכנת הרעב היא גדולה ביותר, בהן טוגו, תימן וטג'יקיסטן.

הכספים מיועדים לאספקת מזון לילדים באמצעות חדרי אוכל בבתי הספר וכן לאספקת מזון מיידית לנשים בהיריון. נוסף על כך, יוקצו כספים לרכישת זרעים וחומרי הדברה עבור חקלאים, כדי שיוכלו להגדיל את היבולים בשנים הקרובות.

ב־2009 מתכוון הבנק העולמי להקצות 2 מיליארד דולר נוספים לפיתוח פרויקטים חקלאיים במדינות שסובלות ממצוקת מזון, בעיקר ארצות מזרח אפריקה ואסיה ובחלק מהרפובליקות של ברית המועצות לשעבר.

בתוך כך דווח כי גם מדינות G8 מתכננות להצטרף למאבק בעליית מחירי המזון ובסכנת הרעב במדינות העניות. קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, צפויה לקרוא לעמיתיה בפסגה הקרובה שתתקיים ביפן לפעול לעידוד החקלאות ולהגדלת היבולים. בפגישה עם ראש ממשלת יפן יסואו פוקודה ציינה מרקל כי אינה שוללת שימוש בגידולים אלו לייצור דלק אורגני. עם זאת, מרקל ציינה כי האנושות זקוקה לאלטרנטיבה לנפט, אך לא במחיר של התייקרות מוצרי המזון הבסיסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות