אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר סימנס ישראל התפטר ברקע פרשת השוחד בסימנס העולמית

יו"ר סימנס ישראל התפטר ברקע פרשת השוחד בסימנס העולמית

בעקבות חקירת השוחד המסתעפת של סימנס העולמית, בה מעורבת גם נציגותה בישראל, התפטר אוריאל שרף מתפקידיו בהנהלת סימנס העולמית. מנכ"ל סימנס ישראל, אורן אהרונסון, פוטר לפני כחודשיים על רקע החקירה

04.06.2008, 14:50 | גיא מי-טל

פרשת השוחד של סימנס, בה מעורבת גם נציגותה בישראל, ממשיכה להדהד ולטלטל את החברה. אחרי פיטוריו של מנכ"ל סימנס ישראל, אורן אהרונסון, גם היו"ר הוותיק של סימנס ישראל, אוריאל שרף, התפטר מתפקידיו בהנהלת סימנס העולמית. מתפקידו כיו"ר סימנס ישראל התפטר שרף כבר לפני כמעט שנה.

אהרונסון פוטר לפני כחודשיים בעקבות החלטה של הנהלת החברה במינכן - ככל הנראה על רקע ממצאים של חקירה פנימית שעורכת החברה על שורה של מעשי שוחד בעולם.

שמו של אהרונסון נקשר לפרשה הנחקרת בישראל. על פי החשד שיחדו גורמים בחברה את השופט בדימוס דן כהן, ששימש כדירקטור בחברת החשמל. בתמורה לשוחד הכספי תמך כהן ברכישת טורבינה של חברת סימנס. כהן נמלט מהארץ ומסתתר כעת בפרו.

אהרונסון התנגד לפיטוריו וטען כי החברה מנסה לטפול עליו אשמה לא לו וכי הרקע לכך הוא מאבקי שליטה של בעלי מניות על החברה.

סימנס העולמית אישרה את הודעת הפרישה של שרף מתפקידו. בתגובת החברה נמסר: "אוריאל שרף פרש מתפקידו כחבר הנהלה בסימנס גרמניה עם עוד חברי הנהלה נוספים אשר פרשו מתפקידם. לקראת סוף שנת 2007, חברי ההנהלה של סימנס גרמניה החליטו לאמץ מבנה חדש המשקף את החברה ובמקביל צמצמו את מספר חברי ההנהלה מ-11 ל-8. אוריאל שרף ממשיך לשמש כיועץ לסימנס גרמניה במספר פרויקטים. סימנס בוחנת כרגע לעומק את הסכם הייעוץ שלה עימו. מעבר לכך, אנחנו מנועים מלהגיב לגבי חקירות אפשריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות