אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במפעל טבע-טק ברמת חובב צילום: חיים הורנשטיין

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במפעל טבע-טק ברמת חובב

העובדים יוכלו להשבית את המפעל בתום תקופת הצינון בת השבועיים. הסכסוך הוכרז בטענה לאי-היענות ההנהלה לדרישות העובדים להנהיג במפעל קידום באמצעות טבלאות שכר ודירוג דרגה. טבע: אנו מעניקים לעובדים תנאי עבודה הוגנים

04.06.2008, 15:17 | מיקי פלד

חודש וחצי לאחר שאושר, הכריזה היום (ד') ההסתדרות על סכסוך עבודה במפעל טבע-טק ברמת חובב. סכסוכים דומים אושרו גם בשאר מפעלי טבע ברחבי הארץ, אולם טרם הוכרזו רשמית.

עילת הסכסוך היא אי-היענות ההנהלה לדרישות העובדים להנהיג במפעל שיטת קידום באמצעות טבלאות שכר ודירוג דרגה. המשמעות היא שבתוך כשבועיים, בתום תקופת הצינון, יוכלו העובדים להשבית את המפעל.

טבע טק הוא המפעל שבו מייצרת טבע את החומר הפעיל לתרופת הקופקסון, הנחשבת "ספינת הדגל" שלה.

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, אמר כי עד היום הוחלט שלא לשלוח את מסמכי הסכסוך אל הממונה על יחסי העבודה בתמ"ת, על מנת לתת סיכוי למשא-ומתן בין הצדדים. עם זאת, לאחר שסבב שיחות עם הנהלת טבע-טק עלו על שרטון, המסמכים נשלחו.

לדברי בביוף, היעדר טבלאות השכר יוצר מצב של פערי שכר בלתי הגיוניים בין העובדים בתוך המפעל ובינם לבין עובדים במפעלים כימיים אחרים והוסיף כי מנציגות העובדים נמנעת השפעה כלשהי בתהליך קידומם האישי של העובדים.

"אנו לא נהסס לנקוט בצעדים ארגוניים ואולי אף לראשונה להשבית מפעל בחברת טבע העולמית, אנו לא פוחדים מתקדימים. למרות זאת, אני מקווה כי הנהלת טבע תתעשת ותבין כי עליה לתגמל כראוי ובאופן הוגן את עובדיה ולהכיר במעמדה של מועצת העובדים ושל העבודה המאורגנת במפעל", אמר בביוף.

יו"ר ועד העובדים של טבע-טק, בני קמחי, אמר כי "במהלך המשא ומתן גילינו שהנהלת החברה עושה הכול על מנת שלא לחלוק את רווחיה עם העובדים. כל דרישותינו לתקן את העיוותים ההיסטוריים בשכרם של עובדי מפעל טבע-טק, מהמפעלים הרווחים ביותר בקבוצת טבע העולמית, נתקלו בחומה בצורה.

"אנו יוצאים היום למאבק היסטורי על הנהגת טבלאות שכר במפעל, רק שיטה זו יכולה להביא לתגמול ראוי לעובדים. אנו פותחים היום במאבק שיסתיים רק עם חתימה על הסכם קיבוצי חד שיחזק ויקדם את מעמדם של העובדים המאורגנים במפעל".

מטבע נמסר בתגובה: לטבע מסורת ארוכת שנים של יחסי עבודה ללא דופי בה לנציגי וועדי העובדים מקום של כבוד. טבע מעניקה לעובדיה תנאי עבודה הוגנים ומאמינה כי דיאלוג הוא הדרך הנכונה לגשר על כל המחלוקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות