אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר המזון בנמלים: שר התמ"ת אלי ישי יבחן הוצאת צווי אכיפה צילום: אלכס קולומויסקי

משבר המזון בנמלים: שר התמ"ת אלי ישי יבחן הוצאת צווי אכיפה

בשבועות האחרונים נוקטים עובדי תחנות ההסגר של משרד הבריאות במדיניות של בדיקות מדוקדקות של כל מוצרי המזון וחומרי הגלם למזון המגיעים דרך הים לנמלים חיפה ואשדוד. כתוצאה מכך, מעוכבת סחורה רבה בנמלים ומאוחסנת במכולות במשך שבועות

10.06.2008, 14:07 | אורנה יפת

שר התמ"ת אלי ישי בוחן אפשרות של הוצאת צווי אכיפה לעובדי תחנות ההסגר של משרד הבריאות, כדי לזרז את בידוק המזון המעוכב בנמלים. זאת לאור ההחמרה בבדיקת מזון מיובא בעקבות החלטת הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד בכירים במשרד הבריאות ופקחים שהיו מעורבים בפרשת רמדיה. השר אמר את הדברים בישיבת הממשלה שנערכה היום (ג') והוסיף כי יבחן את ההשלכות המשפטיות בנושא.

בשבועות האחרונים נוקטים עובדי תחנות ההסגר של משרד הבריאות במדיניות של בדיקות מדוקדקות של כל מוצרי המזון וחומרי הגלם למזון המגיעים דרך הים לנמלים חיפה ואשדוד. כתוצאה מכך, מעוכבת סחורה רבה בנמלים ומאוחסנת במכולות במשך שבועות.

נמל אשדוד. מוצרי מזון ממתינים שבועות במכולות, צילום: דני סלומון נמל אשדוד. מוצרי מזון ממתינים שבועות במכולות | צילום: דני סלומון נמל אשדוד. מוצרי מזון ממתינים שבועות במכולות, צילום: דני סלומון

בשבוע שעבר התקיימה ישיבת חירום של היבואנים באיגוד לשכות המסחר בה התריעה חברת שטראוס על סגירה צפויה של קווי ייצור ויבואני התרופות הזהירו ממחסר בתרופות לטיפולי פוריות לנשים וטיפול בסרטן.

ישי אמר היום, כי למשבר הנוכחי יש השלכה כפולה - מצד אחד מצוקת הרעב של התינוקות בזמן הקרוב ומצד שני השלכה כלכלית שתוביל לייקור מוצרי המזון לתינוקות והשפעה קשה על משקי הבית."מדובר בבעיה קשה היכולה להתפתח למשבר משמעותי אשר ייקח למשק תקופה ארוכה כדי להתאושש ממנו", אמר ישי.

גם שר הבריאות, יעקב בניזרי, התייחס לנושא ובמכתב תשובה לנשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, הוא מסר כי פנה למשרד האוצר בבקשה לתוספת מיידית של תקנים למפקחים כדי להקל על עומס העבודה בנמלים. "יש בעיה בבדיקות ודגימות לאור המגבלה של מספר המפקחים והקושי בהגעתם למחסנים בכל רחבי הארץ", כתב בניזרי ללין. משרד הבריאות דרש תוספת של 190 תקנים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות