אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה לשר הפנים: "לעצור את הקמת כפר הנופש בחוף פלמחים" צילום: אלכס קולומויסקי

מבקר המדינה לשר הפנים: "לעצור את הקמת כפר הנופש בחוף פלמחים"

לינדנשטראוס מבקש משטרית לדאוג לכך שמינהל מקרקעי ישראל ומינהל התכנון במשרד הפנים יעצרו בשלב זה את כל ההליכים הקשורים בהקמת כפר הנופש בחוף, עד סיום עבודת הביקורת

11.06.2008, 19:54 | גלית שפיר ואורי חודי
מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מבקש משר הפנים, מאיר שטרית, לדאוג לכך שמינהל מקרקעי ישראל ומינהל התכנון במשרד הפנים יעצרו בשלב זה את כל ההליכים הקשורים בהקמת כפר הנופש בחוף פלמחים.

ממשרד המבקר נמסר כי מדובר במכירת הקרקע והליכי התכנון והבנייה במקום. מבקר המדינה נדרש לנושא לאחר שוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת פנתה אליו בדרישה לערוך ביקורת על התכנית לבניית כפר הנופש בחוף פלמחים.

עוד נמסר ממשרד המבקר, כי לאחר בדיקה ראשונית של הנושא הגיע מבקר המדינה לידי החלטה שאכן קיים אינטרס ציבורי לקיים את הביקורת בנושא, כדי למנוע שינוי בלתי הפיך של המצב, כלומר שהקרקע תימכר וכפר הנופש יתחיל להיבנות.

לינדנשטראוס פנה היום גם לגורמים הנוגעים בדבר שיימנעו מכל פעולות שהן, עד שתסתיים הביקורת על התוכנית להקמת כפר הנופש.  

רכז ים וחופים במפלגת הירוקים, דרור עזרא: "יש הרבה תוכניות שאושרו לפני שחוק החופים אושר. התוכנית של פלמחים היא אחת מהן והיא גוזלת את החוף. צריך להכניס לחוק החופים סעיף שיקבע שגם תוכניות שאושרו בעבר יהיו חייבות בדיון מחודש על פי החוק".

יזמית הפרויקט, מנכ"לית מעוז דניאל רחל מלכא, מסרה כי נודע לה מהתקשורת על צעדו של המבקר. "אם מבקר המדינה החליט לבדוק, שיבדוק את כל מה שהוא רוצה. זה מכרז שנעשה על פי חוק ובתב"ע (תוכנית בניין עיר) נכתב בדיוק מה אפשר לעשות או לא לעשות ומה יש על השטח", אמרה מלכא.

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ אופיר פינס: "מתברר שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בפרשת פלמחים. אני קורא לכל המעורבים בפרויקט להמתין לממצאי חקירת המבקר. ועדת הפנים תמשיך לעקוב מקרוב אחרי הפרשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מקווה כמו כחלם שפרויקט פלמחים יעצר ויחד עימו גם התכניות הלא חוקיות בחוף ראשון
פרויקט כפר הנופש בפלמחים אינו יחיד בנושא הרס הסביבה, השייכת לכולנו , כל הכבוד לכולם ובעיקר לשלשת הבנות החלוצות שלמרות אלימות כנגדן וחרף הסיכויים הנמוכים להצלחה הביאו את הנושא לציבוריות בישראל ולפתחו של מבקר המדינה, אני אמשיך לתמוך במאבק הנ"ל . המאבק לשמירת חופים ושטחים ירוקים חשוב לכולנו ואסור להרפות ידיים, קוראת לאנשים להצטרף ולתמוך. אילנה
אילנה , ראשל"צ  |  12.06.08
1.
לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר
אסור בשום פנים ואופן לתץת לפרוייקט הזה להמשיך. זו שחיתות ממדרגה ראשונה וצריך לברר היטב מיהם הגורמים שנתנו את ידם למעשה הנבזה הזה. מישהו צריך לשבת בבית הסוהר על כך שקרקע נמכרה בגרושים לאנשי עסקים המקורבים לראש המועצה ובנוסף לבדוק איך התב"ע מאפשרת בנייה במרחק מטרים ספורים מהחוף. מישהו צריך להתחיל להזיע.
ארז  |  11.06.08