אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצלמות מעקב בערים - האח הגדול מסתכל

מצלמות מעקב בערים - האח הגדול מסתכל

תופעת המצלמות המרושתות ברחבי ערים החלה לצבור תאוצה מאז פיגועי ה-11 בספטמבר. ככל הנראה, התרחיש אותו חזה אורוול בספרו 1984 מתרחש לנגד עיננו

12.06.2008, 08:26 | תומר קורנפלד

בספר "1984", שנכתב ב-1948, סיפר ג'ורג' אורוול על "האח הגדול". אורוול חזה בדמיונו שב-1984 כל אזרח יפוקח, בצורה פיזית ומנטלית, על ידי השלטונות המנטרים את כל צעדיו.

אתמול הודיעה חברת מגל מערכות כי זכתה בחוזים להתקנת מערך מצלמות וחיישנים ומוקדי שליטה ובקרה בנתניה ובבת ים בהיקף של 1.5 מיליון דולר.

מדובר במערכת הנקראת "מצודה", שכוללת מצלמות הממוקמות במקומות ציבוריים כמו מגרשי כדורסל וקניונים ומעבירה תמונות וידאו בזמן אמת למרכז שליטה, ממנו אפשר להזעיק כוחות משטרה למקום האירוע.

מצד אחד, מטרת המערכת היא להוריד את רמת הפשע ברחבי הערים ולהגדיל את תחושת הביטחון של האזרחים.

מטרה זו הושגה בערים אחרות בארץ בהן המערכת כבר פועלת, כמו ראש העין, צפת, לוד וחיפה-הדר. מצד שני, ריבוי המצלמות פוגע בחופש האישי של האזרחים. כל תנועה ברחבי היישוב מנוטרת על ידי המצלמות, שיכולות לעקוב אחרינו ולדעת באילו שעות אנו יוצאים מהבית ולאן, אם יש לנו מאהב/ת ואפילו אילו מצרכים קנינו במכולת.

תופעת המצלמות המרושתות ברחבי ערים החלה לצבור תאוצה מאז פיגועי ה-11 בספטמבר. ככל הנראה, התרחיש אותו חזה אורוול אז מתרחש לנגד עיננו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות