אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארגונים הסביבתיים יוצאים למאבק נגד פרויקט תעלת הימים של תשובה צילום: אוראל כהן

הארגונים הסביבתיים יוצאים למאבק נגד פרויקט תעלת הימים של תשובה

טוענים: "הקשר שנעשה בין הפרויקט המתוכנן לבין הצלתו של ים המלח לא נבדק דיו והוא טומן בחובו סיכונים שאי אפשר להמעיט בחשיבותם" ודורשים כי תיערך בדיקה מקיפה של כל ההשלכות הסביבתיות של הפרויקט

15.06.2008, 10:46 | גלית שפיר

חמישה ארגונים סביבתיים – החברה להגנת הטבע, ידידי כדור הארץ, מגמה ירוקה, חיים וסביבה וצלול – הכריזו על פתיחת מאבק ציבורי נגד תוכנית 'תעלת הימים', שאותה מקדם יצחק תשובה יחד עם הנשיא שמעון פרס.

"אנו מביעים דאגה לגורלו של ים המלח, וסבורים כי הקשר שנעשה בין הפרויקט המתכונן לבין הצלתו של ים המלח לא נבדק דיו והוא טומן בחובו סיכונים שאי אפשר להמעיט בחשיבותם". כך כתבו הארגונים בהודעה משותפת.

"מהמידע שפורסם, עולה כי יש כוונה לקדם את המיזם ללא כל קשר לבדיקה המתבצעת על יד הבנק העולמי ובאמצעות הצעת חוק עוקפת תכנון", נכתב.

הארגונים דורשים כי תיערך בדיקה מקיפה של כל ההשלכות הסביבתיות של הפרויקט על מפרץ אילת, עמק הערבה וים המלח. כמו כן, הארגונים הודיעו כי ינקטו בכל הצעדים העומדים לרשותם לעצירת הפרויקט, אלא אם הוא יקודם במסגרת חוק ולאחר דיון ציבורי מעמיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
ללא הפרוייקט של תשובה ים המלח יעלם תוך מספר שנים !!!
הפרוייקט יכול להציל את ים המלח מפני אבדן , הפחד שמי ים-המלח יהפכו ללבנים בגלל רמת המלחיות הגבוהה של הים האדום וים המלח זקוק למים מתוקים שמקורם היה בנחל הירדן ממקורות הכנרת , היא קשקוש מפני שמי הים האדום יעברו תהליך של התפלה (כך שמים מתוקים יוכלו גם להגיע לצד הירדני ) וכך מה שיזרום לים המלח זה מים מותפלים שהינם מים מתוקים לכל דבר ועיקר . הגורם היחיד שיש לו בעיה בעניין זה מםעלי ים-המלח של משפחת עופר שעלולה להנזק (אולם גם היא טועה ובגדול) . הפרוייקט הוא WIN-WIN לכל הצדדים : 1. מציל את ים המלח מהתייבשות 2. עוזר לירדנים במשבר למצוקת המים שלהם 3. אנרגיה - המים יעברו דרך סכרים (ניצול הפרשי הגובה ) וייצרו חשמל ירוק . 4. סיכוי ממשי לפיתוח נרחב של הערבה בתיירות 5. חקלאות - מים רבים להפרחת השממה וכל זה על חשבון גופים פרטיים , דבר שצריך להעשות במתווה של B.O.T (לתשובה יש די והותר כסף הוא עושה את זה גם ממניעי ציונות גרידה , כך שהוא יוכל ללכת על B.O.T ) בקיצור זה יופי של פרוייקט - אסור לשים רגליים , מאוד קל לומר למה לא אבל מדינת ישראל נוצרה מאנשי חזון שידעו לייצר את היש מאין .
יואב , תל אביב  |  15.06.08