אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי אוסר על דייג של טונה מסוג בלופין צילום: בלומברג

האיחוד האירופי אוסר על דייג של טונה מסוג בלופין

האיסור מתייחס לספינות, המשתמשות ברשתות הצפות למרחק גדול ובתחתיתן משקולת המחזיקה את הרשת מתחת למים. ההחלטה תיכנס לתוקפה מחר ותכלול ספינות הנושאות דגלים של קפריסין, צרפת, יוון, איטליה ומלטה

15.06.2008, 14:39 | סוכנויות הידיעות

החל מהשבוע ייאסר דייג של טונה מסוג בלופין (Tuna Bluefin) בים התיכון ובאונקינוס האטלנטי המזרחי - כך החליט האיחוד האירופי. האיסור מתייחס לספינות, המשתמשות ברשתות הצפות למרחק גדול ובתחתיתן משקולת המחזיקה את הרשת מתחת למים.

שיטה זו נפוצה גם בדיג של סרדינים וסוגים נוספים של טונה. ההחלטה תיכנס לתוקפה מחר ותכלול ספינות הנושאות דגלים של קפריסין, צרפת, יוון, איטליה ומלטה. לגבי ספרד נקבע כי האיסור ייכנס לתוקפו ב-23 ביוני.

בחודש נובמבר האחרון החליט האיחוד האירופי על תוכנית שתתפרש על פני 15 שנה, ותרסן את דייג הטונה מזן בלופין במטרה למנוע את הכחדתה. על פי התוכנית, בכל שנה ייקבעו הכמויות המותרות לדייג בים התיכון ובאוקינוס האטלנטי המזרחי.

דג טונה מסוג בלופין, בניגוד לטונות האחרות, גדל לאט וחי בין 15 ל-30 שנה. יוני הוא החודש שבו מבוצע עיקר הדייג, שחביב במיוחד על מכיני הסושי. ביפן, השוק העיקרי של הטונה, מחיר דג אחד יכול להגיע גם ל-100,000 דולר. על פי נתונים של האיחוד האירופי, הדייג המופרז התבצע בעיקר על ידי גופים עסקיים.

אבל לא רק דגי הטונה בסכנת הכחדה. דו"ח שפורסם בוושניגטון לפני ארבעה ימים העלה ממצאים מדאיגים לגבי אוכלוסיית הכרישים בים התיכון. מנתוני הדו"ח עולה, כי במהלך מאתיים השנים האחרונות קטנה אוכלוסיית הכרישים ב- 97%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות