אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל ר"ג: "לבדוק התנהלות מינהל המקרקעין במכירת המכתש" צילום: עמית שעל

הפועל ר"ג: "לבדוק התנהלות מינהל המקרקעין במכירת המכתש"

בעקבות חשיפת "כלכליסט" הפועל ר"ג דורשת מהשר בוים להקים ועדה מיוחדת. יו"ר הקבוצה: "במכירת המגרש בוצעו פעולות חמורות מתוך גזילת זכויות הציבור"

16.06.2008, 08:42 | גולן חזני

יו"ר הפועל ר"ג בכדורגל, ירון קוריס, פנה בסוף השבוע לשר הבינוי והשיכון, זאב בוים, בדרישה למנות ועדה מיוחדת שתבדוק את התנהלות מינהל מקרקעי ישראל בכל הנוגע להליך מכירת אצטדיון המכתש בגבעתיים. כך נודע ל"כלכליסט".

במקביל דורש סגן ראש עיריית גבעתיים, יורם פומרנץ, מראש העיר, ראובן בן־שחר, להקפיא את כל פעולות התכנון והבנייה בשטח ולקיים תכנון מחדש של התב"ע לקרקע במתחם המכתש, במטרה להחזיר את התב"ע במתחם לתב"ע לספורט, כלומר לאפשר את השארת האצטדיון על תלו ולא לאפשר את בניית שני מגדלי המגורים המתוכננים במקום. כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני כשבועיים, המסמך שאישר להסתדרות למכור את המגרש לאבירם דולינגר ב־1998 הוא מזויף. דולינגר הספיק בינתיים למכור את הזכויות לשאול אלוביץ' ולחברת יורוקום נדל"ן, שאמורה להקים במקום מגדלי מגורים ל־165 יחידות דיור עם אוסיף, שבשליטת ארקדי גאידמק.

בית משפט השלום בתל אביב קבע כי על הפועל רמת גן לפנות את המגרש בתוך 60 יום, אולם הפועל רמת גן, באמצעות עו"ד רנן גרשט, הגישה בקשה לעיכוב גזר הדין ולקיום דיון מחודש במחוזי בתל אביב. קוריס טוען כי ההסתדרות מכרה מגרש שהוא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל, שהחכיר את הקרקע להסתדרות. "הפעולות החמורות הקשורות במכירת המכתש בוצעו מתוך גזילת זכויות הציבור, והעשרת גורמים פרטיים", ציין קוריס. קוריס ימשיך להחזיק ב־100% מהבעלות על הפועל ר"ג ובשלב זה הוקפאה מכירת 80% מהקבוצה לשותפים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות