אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה את הצו הקובע אזורי עדיפות לאומית צילום: דוד הכהן

ועדת הכספים אישרה את הצו הקובע אזורי עדיפות לאומית

נציגי האוצר הודיעו כי חיפה והקריות לא יכללו בין האזורים שזכאים לקבל מענקים ופטורים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. הצו יחול באופן רטרואקטיבי החל מחודש ינואר 2008 ויפוג בסוף חודש מרץ 2009

16.06.2008, 11:06 | שאול אמסטרדמסקי

ועדת הכספים אישרה היום (ב') את הצו הממשלתי הקובע את אזורי העדיפות הלאומית שזכאים לקבל מענקים ופטורים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. הצו יחול באופן רטרואקטיבי החל מחודש ינואר 2008 ויפוג בסוף חודש מרץ 2009.

בשבוע שעבר דחתה הוועדה את ההצבעה ודרשה ממשרד האוצר לשקול מחדש את הכללת אזור חיפה והקריות במסגרת אזור העדיפות הלאומית, זאת בעקבות הנזקים שספגו במלחמת לבנון השנייה. בדיון שהתקיים היום הודיעו נציגי האוצר כי חיפה והקריות לא יכללו במסגרת הצו.

יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), אמר בפתח הדיון כי אישור הצו נעשה משום שהוועדה לא רוצה לדחות את מתן ההטבות ליתר הישובים ואזורי התעשייה שכבר מוגדרים באזורי העדיפות הלאומית ולכן אישרה את הצו כלשונו.

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי לאחר הדיון בשבוע שעבר התקשר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, למיסז'ניקוב וביקש ממנו לזרז את אישור הצו על מנת לאפשר את חלוקת המענקים והפטורים.

בתגובה אמר נשיא לשכת המסחר והתעשייה של חיפה והצפון, עודד פלר: "מדובר בהחלטה המוכיחה פעם נוספת עד כמה הכנסת והשרים מנותקים לחלוטין מהמציאות הכלכלית במדינת ישראל ומהמציאות הספציפית בפריפריה." פלר הוסיף כי "הדבר נכון במיוחד לגבי שר התמ"ת שהעדיף להיעתר ליללות של ראשי ערים בסביבת חיפה, שכל מה שהנחה אותם זו צרות עין, ולא טובת האזור. שר זה, שעיקר מעייניו בשאיבה סקטוריאלית מתקציבי המדינה בעיקר בעיתות משבר, מתעלם מהמצוקות האמיתיות של ציבור העובדים ושל מפעלים קטנים ובינוניים, ומוביל את המהלך שוועדת הכספים אישרה עתה, מהלך שגורם נזק רב לציבור שהוא אמור לייצג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות