אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול מצמצמת מספר סניפי שפע שוק לטובת מגה בעיר צילום: שאול גולן

רבוע כחול מצמצמת מספר סניפי שפע שוק לטובת מגה בעיר

זאב וורמברנד, מנכ"ל רבוע כחול, מכחיש ל"כלכליסט" כי בכוונת הרשת למחוק את המותג שפע שוק. לדבריו, "המהלך בא בעקבות הצלחת השקת פורמט מגה בעיר. אנחנו מאמינים גם במותג שפע שוק שתמשיך להיות רשת הארד דיסקאונט של רבוע כחול בעתיד"

16.06.2008, 14:39 | אורנה יפת

האם דודי ויסמן בדרך למחוק את המותג שפע שוק במטרה להישאר עם המותגים מגה ומגה בעיר? רשת רבוע כחול, שבבעלות ויסמן, הודיעה היום (ב') כי היא מסבה שבעה סניפים של שפע שוק לסניפי מגה בעיר. הסניפים שיוסבו ממוקמים באשדוד, רעננה, גן יבנה, כיכר ויצמן בחולון, בית הכרם בירושלים, ושני סניפים בקריית אתא - בנווה גנים ובבית וגן.

בנוסף, סניף של רשת מגה שממוקם בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה יוסב גם הוא למגה בעיר. כמו כן, ייפתחו ארבעה סניפים חדשים תחת מגה בעיר בכפר יונה, מודיעין, רמת גן וגבעת זאב בירושלים.

זאב וורמברנד, מנכ"ל רבוע כחול, הכחיש כי בכוונת הרשת למחוק את המותג שפע שוק, ואמר ל"כלכליסט" כי המהלך בא בעקבות הצלחת השקת פורמט מגה בעיר – חנויות שכונתיות במרכזי הערים. "שפע שוק
וורמברנד. "מבצע כסאח", צילום: איציק בירן וורמברנד. "מבצע כסאח" | צילום: איציק בירן וורמברנד. "מבצע כסאח", צילום: איציק בירן
זו רשת הארד דיסקאונט שלנו שקיימת הרבה שנים ותמשיך להתקיים", אמר וורמברנד.  "אנחנו מאמינים בה והיא תמשיך להיות רשת הארד דיסקאונט של רבוע כחול גם בעתיד".

שפע שוק, המונה 46 סניפים מתוכם 9 בתוך ערים חרדיות, סובלת בחודשים האחרונים מבעיה תדמיתית וירידה במכירות בשל החרם החרדי. בנוסף, הרשת אינה נתמכת שיווקית ופרסומית, ומלבד מבצעי הוזלה נקודתיים, מפנה הקבוצה את המשאבים השיווקיים לרשת הדיסקאונט מגה ולרשת החדשה מגה בעיר.

לגבי ההערכות כי ויסמן מנסה למכור את שפע שוק בעקבות החרם החרדי שהוטל על הרשת, אמר וורמברנד: "אני כמנכ"ל הרשת לא עוסק בשום מהלך שקשור לשפע שוק, להוציא דבר אחד – המשך חיזוק הרשת".

"צריך לדייק", הוסיף וורמברנד, "לפני מספר חודשים יצא איום בחרם על חנויות שפע שוק בערים חרדיות. רוב הציבור החרדי לא מדיר רגליו משפע שוק. הירידה במכירות מורגשת רק בסניפים שבתוך הערים החרדיות, אך אין לה השפעה מהותית על הרשת".

לדברי וורמברנד, "השקת מגה בעיר הוא מהלך מוצלח שמוכיח את עצמו, ולכן עד סוף חודש אוגוסט תמנה הרשת 115 סניפים ועד סוף 2008 היא תורחב ליותר מ-120 סניפים". יצוין כי בכנס אנליסטים שהתקיים לפני כשבועיים בבורסה בתל אביב, הציגה הנהלת רבוע הכחול את נתוני מגה בעיר ואמרה כי המכירות בחנויות הרשת צמחו ב-15%-20% ברבעון הראשון של 2008 לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

במקביל, וורמברנד החליט על מבצע כסאח למשך ארבעה ימים בשפע שוק, במסגרתו תינתן הנחה משמעותית על המוצרים הנמכרים ביותר ברשת. כך לדוגמה, דג נסיכת הנילוס יימכר ב-22 שקל במקום 32 שקל, שלוש שקיות חלב 3% ב-10 שקלים במקום ב-16.5 שקל, שלוש חבילות חיתולי פמפרס ב-150 שקל במקום 231 שקל, ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות