אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל רוכשת 75% מקניון הזהב במיליארד שקלים צילום: חיים זיו

מגדל רוכשת 75% מקניון הזהב במיליארד שקלים

העסקה נחתמה לאחר כמה חודשים של מגעים בין הצדדים, עליהם דווח לראשונה בכלכליסט. הרכישה התבצעה לפי שווי של 1.25 מיליארד שקלים לקניון. מדובר בעסקת הקניונים הגדולה בארץ

19.06.2008, 10:22 | כתב "כלכליסט"

מגדל ממשיכה את אסטרטגיית רכישות הנדל"ן המניב בארץ. החברה חתמה אתמול (ד') על הסכם לרכישת 75% מקניון הזהב בראשון לציון מחברת משה ויגאל גינדי, לפי שווי של כ-1.25 מיליארד שקלים.  

מדובר בעסקת הקניונים הגדולה בארץ, שתעבור בשווייה את העסקה שבה רכשה חברת מנופים פיננסים את קניון ארנה ב-546 מיליון שקל לפני כשנה. העסקה נחתמה לאחר משא ומתן שנמשך כמה חודשים, והתעכב גם בשל דרישת מוסדיים המחזיקים באג"ח של הקניון, לקבל מהאחים גינדי פיצוי בגין פירעון מוקדם.

חברת מגדל מחזיקה בתיק נדל"ן המהווה 5% מההשקעות שלה. בין הנכסים הבולטים אפשר לציין 26.6% מקניון רמת אביב, קריית הממשלה בראשל"צ וברמלה, 50% מבית קרדן, 10% מקרן מונדון של אליעזר פישמן והשקעה בקרן נדל"ן של רוני יצחקי.

קניון הזהב משתרע על שטח של כ-38 אלף מ"ר וכולל כ-300 בתי עסק. בשנה האחרונה החליטה חברת משה ויגאל גינדי לבנות בצמוד לקניון 70 אלף מ"ר נוספים, ובכך להפוך אותו לקניון הגדול בארץ ולאחד הגדולים בעולם בשטח כולל של כמאה אלף מ"ר בנוי.

האחים משה ויגאל גינדי בנו את המרכזים המסחריים קניון הזהב בראשון לציון ואמריקן סיטי ברחובות. לפני כמה שנים החליטו, כמו יזמי נדל"ן רבים אחרים, להעביר חלק גדול מפעילותם לחו"ל ורכשו נדל"ן גם באנגליה. המימוש בקניון הזהב תואם את האסטרטגיה של הקבוצה להתרחב בחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות