אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות ממדינות ערב מתעניינות בפרויקט תעלת הימים צילום: אפי שריר

חברות ממדינות ערב מתעניינות בפרויקט תעלת הימים

יועץ הנשיא לפרויקטים אזוריים: "אם חברות ממדינות המפרץ או מדינות כמו סעודיה יהיו מעוניינות אני מניח שזה ייבדק בברכה". חברות נוספות שהביעו עניין בפרויקט הן חברת התשתית האמריקאית MWH וחברה סואז הצרפתית

22.06.2008, 12:57 | גלית שפיר

חברות ממדינות ערב מגלות עניין בפרויקט תעלת הימים. כך נודע ל'כלכליסט'. ברוך שפיגל, יועץ נשיא המדינה לפרויקטים אזוריים. אמר כי "אם חברות ממדינות המפרץ או מדינות כמו סעודיה יהיו מעוניינות אני מניח שזה ייבדק בברכה. אם החברות יהיו ממדינות אויב ההחלטה תתקבל על פי חוקי המדינה". חברות נוספות שהביעו עניין בפרויקט הן חברת התשתית האמריקאית MWH וחברה סואז הצרפתית.

שפיגל ציין, כי מדובר בפרויקט שנועד לסייע בפתרון של בעיית המים באזור ושיקומו של ים המלח.

תעלת הימים אמורה לקום בשיתוף ירדן והרשות הפלסטינית, ולפתור את בעיית התייבשות ים המלח ואת בעיית המים האזורית. התוכנית כוללת הזרמת כ-2 מיליארד קוב מים סוף לים המלח, תוך ניצול הפרשי הגובה בין הימים. בנוסף, בפרויקט יקימו מתקנים לאנרגיה סולארית.

נשיא המדינה, שמעון פרס, מגייס יועצים סביבתיים שיבחנו את המשמעויות הסביבתיות של הפרויקט. שלושה מומחים כבר הביעו נכונות: פרופסור צבי בן אברהם, מומחה בעל שם עולמי למים וגיאולוגיה, אלי רז, מומחה לבולענים, ופרופסור יוסי לשם, ראש מרכז הצפרות בלטרון.

במקביל, בירדן בוחנים בימים אלו הקמה של מתקן התפלה, אם כי עדיין לא נקבע מיקומו של המתקן, כשהירדנים מעדיפים כי המתקן יוקם הצד שלהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות