אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל משיקה שירות המספק מידע על תנועת גולשים באתרים

גוגל משיקה שירות המספק מידע על תנועת גולשים באתרים

השירות החדש, Website Trends, מבוסס על משתמשים המתקינים את סרגל הכלים של גוגל. לא ניתן לקבל מידע על אתריה של גוגל עצמה

22.06.2008, 13:51 | יוסי גורביץ

בסוף השבוע, השיקה גוגל את Website Trends, שירות חדש שמטרתו לספק מידע על תנודות הגלישה באתרים. הוא מחליף את הגרסה הישנה, שמדדה תנועה ברשת באמצעות שאילתות, והוא נשען על משתמשים המתקינים את סרגל הכלים של גוגל. בשל מספר המשתמשים הגדול שהתקין את סרגל הכלים, Website Trends צפוי להניב תוצאות מדויקות הרבה יותר מאשר אתרי מדידה אחרים, כגון Alexa. עם זאת, גוגל ציינה כי הנתונים מגיעים מכמה מקורות, בהם מידע על חיפושים הנערכים בגוגל, מידע המסופק לגוגל באמצעות שירות Google Analytics, ומידע של חברות מחקר שונות.

מספר הגולשים באתרי מייספייס ופייסבוק, לפי גוגל, צילום מסך: www.trends.google.com מספר הגולשים באתרי מייספייס ופייסבוק, לפי גוגל | צילום מסך: www.trends.google.com מספר הגולשים באתרי מייספייס ופייסבוק, לפי גוגל, צילום מסך: www.trends.google.com

הכלי החדש אינו מספק מידע על אתריה של גוגל עצמה. בתגובה מסרה גוגל כי הסיבה לכך היא מדיניותה שלא לספק מידע כלכלי בין דו"חות עונתיים. לטענת גולשים, הסיבה לכך אחרת: מאחר שגוגל מודדת את התנועה ברשת באמצעות גולשי גוגל, נסיון לבדוק את התנועה באתרי גוגל עצמם יתן תוצאה של 100% פעילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות