אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטלס ויורשיהם במו"מ להשקת משחק מחשב שיבוסס על שירי הלהקה צילום: אי פי איי

הביטלס ויורשיהם במו"מ להשקת משחק מחשב שיבוסס על שירי הלהקה

"הפיננשל טיימס" דיווח כי נציגי הלהקה מנהלים מו"מ עם חברות המשחקים אקטיוויז'ן ו-MTV Games שהוציאו את המשחקים גיטר הירו ורוק בנד

24.06.2008, 11:31 | יוסי גורביץ
נציגי חברי להקת הביטלס ויורשיהם נמצאים במשא ומתן מתקדם עם שתי חברות משחקים מובילות – MTV Games ואקטיוויז'ן (Activisin) – לקראת השקת משחק מחשב שיעשה שימוש נרחב בשירי הלהקה. כך דיווח "הפיננשל טיימס". העסקה, בשווי מוערך של כמה מיליוני דולר, צפויה להיחתם בשבועות הקרובים.

שתי חברות המשחקים הפיקו משחקי מחשב מוזיקליים מצליחים: אקטיוויז'ן הוציאה את גיטר הירו (Guitar Hero), שמכר כ-20 מיליוני עותקים וגרף הכנסות של כמיליארד דולרים; MTV Games הוציאה בנובמבר האחרון את רוק בנד (Rock Band), שמכר עד כה יותר משלושה מיליוני עותקים.
הביטלס. שתי חברות מחזיקות בזכויות היוצרים, צילום: אי פי איי הביטלס. שתי חברות מחזיקות בזכויות היוצרים | צילום: אי פי איי הביטלס. שתי חברות מחזיקות בזכויות היוצרים, צילום: אי פי איי

המכשול העיקרי בפני העסקה הוא נושא זכויות יוצרים. שתי חברות מחזיקות בזכויות לשירי הביטלס, EMI הבריטית ו-Apple Corps שייסדו הביטלס עצמם. לשתיהן היסטוריה של התנגדות להפקה דיגיטלית של שירי הביטלס – אם כי לאחרונה החלה Apple Corps, שבחבר המנהלים שלה יושבים פול מק'רתני, רינגו סטאר, אוליביה האריסון ויוקו אונו, להתיר מעט את הרסן ואישרה שימוש בשירי הביטלס בתחרות אמריקן איידול, הגרסה האמריקאית המקורית ל"כוכב נולד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות