אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסק דין: מותר להפלות בהטבות פרישה בין עובדים צילום: shutterstock

פסק דין: מותר להפלות בהטבות פרישה בין עובדים

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דחה טענת שתי עובדות לשעבר של קרן הפנסיה מבטחים שטענו כי לא קיבלו מענקי פרישה זהים לעובדים שפוטרו באותה העת. השופטת: לא הוכחו כל שיקולים זרים

29.06.2008, 17:03 | מיקי פלד
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה התיר לקרן הפנסיה הוותיקה מבטחים להפלות בהטבות פרישה בין עובדים.

מדובר במקרה בו שתי עובדות לשעבר של הקרן, פוטרו מעבודתן ולא קיבלו תנאי פרישה זהים לאלו של עובדים אחרים של הקרן שפוטרו באותה עת.

השתיים פוטרו כחלק מארגון מחדש של הקרן ב-31 בדצמבר 2002, יחד עם עוד כ-250 עובדים. לטענת העובדות, כלל העובדים שפוטרו קיבלו את תנאי הפרישה עליהם הוסכם בהסכם העבודה הקיבוצי, ואילו הן הופלו לרעה ביחס לארבע עובדות אחרות שסיימו עבודתן בחברה במסגרת אותו הליך פיטורים, וקיבלו מענק פרישה עודף, שמקורו בהחלטת הנהלת מבטחים.

ביה"ד קיבל את טענת מבטחים, שיוצגה על ידי עוה"ד דפנה שמואלביץ' ואלון עזרא ממשרד רובין - שמואלביץ', וקבע כי מאחר שהתובעות לא הצביעו על עילת הפליה פסולה מבין אלו המנויות בחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, הרי שאין להחיל על העניין את הוראות החוק.

בפסק הדין כתבה השופטת אביטל רימון-קפלן, כי "העובדה שבמסגרת הליך פיטורים דנה הנתבעת במספר מקרים חריגים, והעניקה לחלק מהעובדים תנאי פרישה לפנים משורת הדין, אינה מקימה לתובעות או לשאר העובדים שפוטרו במסגרת אותו הליך, זכות לקבלת אותם תנאים לפנים משורת הדין.

"אנו מצפים ממעביד הגון ותם לב כי במסגרת פיטורי צמצום של עובדיו, ישקול כל מקרה לגופו, וייתן דעתו לנסיבותיו האישיות של עובד ועובד. על מנת לעודד מעבידים לעשות כן, יש להעניק להם את החופש להעניק במקרים מתאימים, זכויות לפנים משורת הדין".

השופטת הדגישה, כי על התובעות להראות כי מתן ההטבות העודפות לחלק מהעובדים היה נגוע בשיקולים זרים, ונטל זה לא הורם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות