אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיכובים וחריגות תקציב בבנייה מחדש של מרכז הסחר העולמי בניו יורק צילום: בלומברג

עיכובים וחריגות תקציב בבנייה מחדש של מרכז הסחר העולמי בניו יורק

מקורבים לפרויקט אומרים שהבנייה לא תסתיים גם ב-2011, עשר שנים אחרי מתקפת הטרור. החריגה מהתקציב עלולה להגיע ל-3 מיליארד דולר

30.06.2008, 10:10 | סוכנויות הידיעות
העיתון 'וול סטריט ג'ורנל' חושף היום כי ישנם עיכובים משמעותיים בבנייה מחדש של מרכז הסחר העולמי בניו יורק. כמו כן דווח על חריגות גדולות מהתקציב. מקורות המקורבים לפרויקט אמרו כי בנייתו לא צפויה להסתיים בעשור הנוכחי. 

היום צפוי להתפרסם בניו יורק דו"ח רשמי לגבי התקדמות הבנייה מחדש של המרכז, אשר הושמד במתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001. בדו"ח לא יצויין מועד סיום הפרויקט או היקף התקציב הדרוש לשם כך, אולם מקורבים אמרו לעיתון כי מדובר בדחייה של שלוש שנים ובתוספת של מיליארד עד 3 מיליארד דולר לתקציב הבנייה, שבמקור עמד על 15 מיליארד דולר.

מרשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי - שהיא בעלת הקרקע בדרום מנהטן והאחראית על הפרויקט - נמסר שעוד לא ידוע בוודאות שהחריגה אכן תהיה כל כך משמעותית. דובר החברה אמר: "המנכ"ל ייתן הערכה איפה אנחנו עומדים ולאן אנחנו צריכים ללכת. כל מי שנותן לכם מספרים מדויקים היום, כנראה מסתכל בכדור בדולח". 

בגלל העיכובים, גובר החשש שהאנדרטה להנצחת אירועי ה-11 בספטמבר לא תהיה מוכנה בזמן לטקס לציון 10 שנים למתקפה. אתר ההנצחה הענק אמור לכלול שני חללים ריקים במקום בו עמדו מגדלי התאומים, וכן מנהרה תת קרקעית ומוזיאון.

בניו יורק מעריכים כעת, שהעיכוב יגרום להיסוסים בקרב חברות ומוסדות פיננסיים ששקלו לשכור שטחי משרדים במרכז החדש. בעיתון דווח, כי בנק ההשקעות מריל לינץ', ששקל לשכור משרדים במקום, נקלע לחילוקי דעות עם המפתחים ועם ממשלת מדינת ניו יורק. לפני ה-11 בספטמבר, שטח המשרדים להשכרה במרכז הסחר העולמי היה היקר ביותר בעולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות