אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר לקריאה שניה ושלישית: דמי מזונות ישירות מביטוח לאומי צילום: חיים הורנשטיין

אושר לקריאה שניה ושלישית: דמי מזונות ישירות מביטוח לאומי

על פי הצעת החוק, יוכלו אימהות חד הוריות לקבל את דמי המזונות היישר מביטוח לאומי ולא מבעליהן לשעבר. ח"כ דויד טל: החוק יוציא מספר רב של ילדים אל מחוץ לתחומי קו העוני

30.06.2008, 14:45 | שאול אמסטרדמסקי
ועדת העבודה והרווחה אישרה היום (ב') לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק פרטית שמטרתה לאפשר לאמהות חד-הוריות שמקבלות דמי מזונות לקבל את הכסף ישירות מן הביטוח הלאומי ולא מבעליהן לשעבר.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת דוד טל (קדימה) ויצחק אהרונוביץ (ישראל ביתנו). ועדת העבודה כבר אישרה את הצעת החוק בעבר, למרות התנגדות משרד האוצר, אולם יו"ר הקואליציה, אלי אפללו, ביקש לערוך דיון נוסף בהצעת החוק. היום הודיע ח"כ אפללו כי הוא מסיר את בקשתו לדיון מחודש, ובכך אושרה הצעת החוק לקריאה שניה ושלישית.

בתגובה מסר ח"כ טל, כי "הצעת החוק אמורה לשפר משמעותית את מצבם של הילדים הגדלים במשפחות חד הוריות וללא ספק יוציא מספר רב של ילדים אל מחוץ לתחומי קו העוני".

טל התייחס בדבריו לעובדה כי המצב כיום, לפיו מעל רמת שכר מסוימת לא זכאית האישה לקבל את תשלום דמי המזונות ישירות מן הביטוח הלאומי, מאלץ נשים רבות להישאר מחוץ למעגל העבודה מחשש שיאבדו את היכולת לקבל את דמי המזונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות