אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוצה ישראל נפתח לתנועה מקרית גת עד מחלף מאחז - בינתיים בחינם צילום: גדי קבלו

חוצה ישראל נפתח לתנועה מקרית גת עד מחלף מאחז - בינתיים בחינם

מדובר בקטע כביש שנסלל מתקציב המדינה בעלות של 250 מיליון שקל ולעת עתה לא יחויבו הנהגים עבור הנסיעה בו. לאחרונה התרבו הקריאות במשרד האוצר לסגור את חברת חוצה ישראל, לאחר שזו סיימה את תפקידה העיקרי בניהול סלילת הכביש והפיקוח עליו

01.07.2008, 15:23 | גיא מי-טל

כביש חוצה ישראל התארך היום (ג') ב-12 ק"מ נוספים, עם פתיחת הקטע החדש שבין קרית גת לבין מחלף מאחז (בית קמה). מדובר בקטע כביש שנסלל מתקציב המדינה בעלות של 250 מיליון ₪ ולעת עתה לא יחויבו הנהגים עבור הנסיעה בו.

גם הנסיעה בקטע 19, ממחלף שורק למחלף קרית גת, שאורכו 23 ק"מ, ואשר נפתח לפני מספר חודשים לתנועה, עדיין לא כרוכה בתשלום אגרה. זו תהיה המדיניות בחודשים הקרובים לפחות.

אורכו של כביש חוצה ישראל הוא 122 ק"מ, ממחלף עירון בצפון ועד מחלף מאחז בדרום. עבור הנסיעה ב-35 הק"מ הדרומיים לא נגבית אגרה, בינתיים.

מנכ"ל חברת כביש חוצה ישראל, יהודה כהן, אמר כי בעוד כשנה ייפתח קטע נוסף, בין עירון לבין עין תות בצפון, ואורכו יעמוד על כ-17 ק"מ.

לאחרונה התרבו הקריאות במשרד האוצר לסגור את חברת חוצה ישראל, לאחר שזו סיימה את תפקידה העיקרי בניהול סלילת הכביש והפיקוח עליו. למרות שמתבצע תכנון מוקדם להרחבת הכביש צפונה עד שלומי ודרומה עד לצומת הנגב, בשנים הקרובות לא יהיה תקציב לסלילתו ומהאוצר נמסר כי בכך מסתיים תפקידה של החברה.

בהקשר זה אמר שר התחבורה, שאול מופז כי כביש חוצה ישראל היוא למעשה כביש מחבר ישראל והוא יעשה את כל שניתן וצריך כדי שהכביש ישתרע משלומי ועד צומת הנגב. לדבריו, לצורך הגשמת מטרה זו זה תיתכן אף אפשרות של שיתוף המגזר הפרטי בפרויקט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות