אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינס: קיימת אפליה ממוסדת כלפי הרשויות המקומיות במגזר הערבי צילום: גלעד קוולרצ'יק

פינס: קיימת אפליה ממוסדת כלפי הרשויות המקומיות במגזר הערבי

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת אמר את הדברים בכנס קיסריה בתגובה לדבריו של שר הפנים מאיר שטרית, כי אינו מוכן לקבל את טענות ראשי הרשויות הערביות לגבי העלאת שיעורי הגבייה במגזרם

02.07.2008, 12:31 | מיקי פלד
קיימת אפליה ממוסדת כלפי הרשויות המקומיות במגזר הערבי, כך טוען ח"כ אופיר פינס, יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ושר הפנים לשעבר.

לצפייה בשידור החי של דיוני "פורום קיסריה" לחצו כאן

ח"כ פינס אמר את הדברים בכנס קיסריה שנפתח היום (ד') באילת, במסגרת דיון העוסק במצבם של הרשויות המקומיות ולאחר ששר הפנים, מאיר שטרית, אמר כי אינו מוכן לקבל את התירוץ שנשמע באוזניו על ידי ראשי רשויות רבים במגזר הערבי, כאילו העוני הוא החסם בפני העלאת שיעורי הגבייה בשלטון המקומי הערבי.

שטרית אמר, כי "אם התושבים יכולים לשלם את החשבונות לחברת החשמל, הטלפון הסלולארי והטלוויזיה, הם יכולים לשלם גם את חשבונות הארנונה".

אופיר פינס, צילום: גלעד קוולרצ אופיר פינס | צילום: גלעד קוולרצ'יק אופיר פינס, צילום: גלעד קוולרצ

ח"כ פינס תקף גם את הרעיון שעלה במשרד הפנים להתנות תקציבים בשיעורי גבייה. לדבריו, "זהו רעיון נכון בעיקרו, אבל צריך לשים גבול, שכן שלטון מקומי זה הרבה פעמים המקום לסגירת או פתיחת פערים באוכלוסיה". ברשויות הערביות עומד הגירעון על כ-6.5% לשנה, וביהודיות הגירעון עומד על 5.5% לשנה.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, טען שהסערות הפוליטיות התכופות שעוברות על ישראל, פוגעות גם בשלטון המקומי, בעיקר עקב חוסר המשכיות בהחלטות. "הממשלה החליטה שרוצים מפעל הזנה בבתי-הספר, אבל לא תקצבו בהתאם, במיוחד ברשויות החלשות. שום ראש רשות מקומית לא יכול להרשות לעצמו שילדים עניים לא יאכלו ומדובר בתוספת ממוצעת של חצי מיליון שקל ברשות בגודל בינוני.

"גם לגבי חוק נהרי (המשווה את התקצוב של הרשויות לחינוך העצמאי לזה של החינוך הממלכתי; מ.פ.). חוק זה עולה לרשויות 400 מיליון שקל בשנה, אך לא קיבלנו על כך שיפוי ממשרד החינוך. עכשיו רוצים שנממן עוד 200 מיליון שקל לחינוך. אותו הדבר גם בהסעות, שעולות לנו סה"כ 300-400 מיליון שקל בשנה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות