אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: חצי חינם הורידה מוצרי קינדר מהמדפים עקב סכסוך עם ליימן שליסל צילום: דני סלומון

בלעדי: חצי חינם הורידה מוצרי קינדר מהמדפים עקב סכסוך עם ליימן שליסל

בין המוצרים שהורדו ביצת קינדר הפופולרית. הסכסוך בין הצדדים פרץ לאחר רשת שחצי חינם סירבה לדרישת ליימן שליסל לייקר את מוצרי קינדר השייכים לחברת פררו האיטלקית. ליימן שליסל איימה כי תפסיק לספק את המוצרים לרשת ובתגובה הורידה חצי חינם את כל מוצרי קינדר מהמדפים

03.07.2008, 07:05 | אורנה יפת

עוד סכסוך מסחרי בין בעלי חצי חינם, זכי שלום, לבין ספק. מזה כשבועיים נעדרים ממדפי הרשת מוצרי קינדר המיובאים לארץ על ידי חברת ליימן שליסל - כך נודע ל"כלכליסט".

ביצת קינדר, צילום: דני סלומון ביצת קינדר | צילום: דני סלומון ביצת קינדר, צילום: דני סלומון

המוצרים שירדו מהמדפים הם: ביצת הפתעה - מוצר פופולרי במיוחד בקרב ילדים, חטיף וופל קינדר בואנו, שוקולד קינדר וקינדר דליס - עוגת ספוג ממולאת קרם חלב.

הסכסוך בין הצדדים פרץ לאחר שליימן שליסל ביקשה לבצע עליית מחירים במוצרי קינדר השייכים לחברת פררו האיטלקית, ובחצי חינם סירבו לבקשה. ליימן שליסל איימה כי תפסיק לספק את המוצרים לרשת ובתגובה הורידה חצי חינם את כל מוצרי קינדר מהמדפים.

ליימן שליסל מייבאת ומפיצה מוצרי מתיקה ומזון נוספים במותגים פפרו רושה, מרסי, לואקר, לחמי, פילסברי, מנטוס, טיק טק, פיצוחי קליית גת, פופקורן הוט פופ, שמן בתרסיס פאם ועוד. בשלב זה הסכסוך הוא על מוצרי קינדר בלבד.

זה אינו הסכסוך המסחרי הראשון של זכי שלום עם ספקים. בשנה האחרונה מנהלת הרשת מאבק מסחרי עם פרוקטר אנד גמבל, חברת מוצרי הצריכה הגדולה בעולם, שבאמתחתה מותגים מובילים כגון פמפרס, שמפו הד אנד שולדרס, וולה, ג'ילט, נוזל כלי פיירי, אבקת הכביסה אריאל ומוצרי ההיגיינה אולווייז ואולדייז. לאחר פרוץ הסכסוך, במרץ 2007, החל שלום לייבא את מוצרי פרוקטר בעצמו בייבוא מקביל. דיונים בנושא מתקיימים מעת לעת בין חברת דיפלומט המפיצה את מוצרי פרוקטר לבין חצי חינם, אך הסכסוך עדיין לא נפתר.

סכסוך נודע אחר נתגלע בשנה שעברה בין חצי חינם לזוגלובק, אז נעדרו מוצרי החברה במשך חצי שנה ממדפי הרשת, לאחר שזוגלובק ביקשה לבצע העלאת מחירים בכל הקטגוריות בהן היא פועלת ובעקבות כך הופסקה ההתקשרות בין הצדדים למשך חצי שנה.

מליימן שליסל נמסר בתגובה: "על הסכמים עסקיים ומסחריים אנו מדברים עם הלקוחות ולא מול גופי התקשורת". לא ניתן היה להשיג את תגובת חצי חינם לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות