אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אקספנד נטוורקס צפויה לגייס יותר מ-10 מיליון דולר צילום: shutterstock

בלעדי: אקספנד נטוורקס צפויה לגייס יותר מ-10 מיליון דולר

החברה, המפתחת פתרונות אופטימיזציה לרשתות תקשורת, הודיעה במקביל שחיל האוויר האמריקאי ירכוש ממנה טכנולוגיה למערכת מעקב אלקטרונית

03.07.2008, 07:07 | מאיר אורבך

חברת אקספנד נטוורקס, המפתחת פתרונות אופטימיזציה לרשתות תקשורת, תודיע בקרוב על השלמת גיוס של יותר מ-10 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". על פי מאגר המידע IVC, קרן ההון סיכון של אינטל - אינטל קפיטל - מובילה את הגיוס. אקספנד נטוורקס סירבה להגיב לידיעה.

אקספנד הוקמה ב-1998 ומעסיקה כ-170 עובדים. ב-2006 היתה ההכנסה המשוערת של החברה כ-20 מיליון דולר. החברה גייסה עד היום כ-74 מיליון דולר, ועם המשקיעים בחברה נמנים דיסקונט השקעות, תמיר פישמן, קרן אתגר וקרן ההון סיכון ורטקס.

על פי פרסומי החברה, היא מכרה עד היום את מוצריה לכ־3,000 חברות מסחריות וארגונים ממשלתיים, כגון משרד ההגנה האמריקאי, חברת התעופה קונטיננטל, אמריקן אקספרס, ענקית הקוסמטיקה אליזבת ארדן, בקרדי, קולגייט, ב.מ.וו, קליקסופטוור, אי.סי.איי, אורבוטק ופאראדיים.

עד כה הותקנו יותר מ-40 אלף מוצרים של אקספנד נטוורקס בכל רחבי העולם. מטה החברה ממוקם בניו ג'רזי ומרכז המחקר והפיתוח נמצא בתל אביב. לחברה מרכזי פעילות נוספים באירופה, בדרום אפריקה, באוסטרליה ובסינגפור.

כמו כן ציינה אקספנד שחיל האוויר האמריקאי הודיע לה כי הוא מעוניין בטכנולוגיה שלה. חיל האוויר האמריקאי ישתמש בטכנולוגיה במערכת המעקב האלקטרונית JSTARS. ההיקף הכספי של העסקה הוא כמיליון דולר.

"לאקספנד ניסיון רב ומקיף בתמיכה ביישומים הפועלים על גבי רשתות ייעודיות בים, באוויר וביבשה", אומר מנכ"ל החברה אלי בר, "שוק התקשורת הלוויינית דורש מערכות דינמיות בעלות ניצול רוחב פס מרבי, כדי לנהל היטב את האפליקציות ולהתמודד עם בעיות השהיה וקשר לווייני צר סרט".

אקספנד נטוורקס סיפקה עד היום יותר מ-9,000 פלטפורמות האצה באמצעות ממשלת ארה"ב ולכל הסניפים המרוחקים של צבא ארה"ב מאז 1999. מערכותיה של החברה פועלות באפגניסטן ובעיראק על ידי הצבא האמריקאי והצי האמריקאי, כמו גם ברשתות התקשורת של הממשל האמריקאי, ובין השאר במשרד האוצר.

על פי IVC, אינטל קפיטל השקיעה עד היום בישראל כ-950 מיליון דולר ב-29 חברות. בין החברות שבהן השקיעה לאחרונה ניתן לציין את סייפנד, וויזאייר ו-TOA.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות