אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל במו"מ למכירת 3 בתי מלון באילת צילום: צביקה טישלר

אפריקה ישראל במו"מ למכירת 3 בתי מלון באילת

ל"כלכליסט" נודע כי המשא ומתן מתקיים עם חברה בבעלות גורמים זרים והמחיר נע סביב כ־250 מיליון שקל עבור שלושת בתי המלון של אפריקה באילת: קראון פלאזה, הולידיי אין ואקספרס ביט

03.07.2008, 07:59 | גולן חזני

אחרי הנכסים המניבים, אפריקה ישראל מנהלת מגעים למכירת בתי מלון. ל"כלכליסט" נודע כי החברה שבשליטת לב לבייב מנהלת משא ומתן מתקדם למכירת שלושת בתי המלון שלה באילת. המשא ומתן מתקיים עם חברה בבעלות גורמים זרים והמחיר נע סביב כ־250 מיליון שקל עבור שלושת המלונות.

שלושת המלונות המוצעים למכירה הם קראון פלאזה אילת, שבו 266 חדרים, הולידיי אין, שבו 115 חדרים, ומלון אקספרס ביט (לשעבר בקעת הירח), שבו 212 חדרים. אפריקה ישראל שותפה (37%) גם בחברת עציון גבר, שמפעילה את פארק השעשועים עיר המלכים שבאילת, אך נראה כי האחזקה הזו איננה כלולה בעסקה.

אפריקה מלונות, החברה־בת של אפריקה ישראל, מחזיקה בתשעה מלונות בישראל, כך שאם תצא העסקה אל הפועל, היא תמכור שליש מהם. עם זאת, בכלל בתי המלון של החברה בישראל יש 2,105 חדרים — ובשלושת בתי המלון באילת יש 593 חדרים בלבד.

ב־1993, שנה לאחר הקמתה, הונפקה אפריקה מלונות, המנוהלת על ידי אריאל קפון, בבורסה בתל אביב. אולם בנובמבר 2007 מחקה אותה אפריקה ישראל מהמסחר במסגרת הצעת רכש שבה רכשה 13.92% ממניות החברה מידי הציבור. אפריקה ישראל שילמה לציבור תמורת המניות 60 מיליון שקל, כך ששווי החברה בעת המחיקה עמד על כ־420 מיליון שקל.

לאפריקה מלונות גם בחו"ל: החברה מחזיקה במלון בסט ווסטרן פורום שליד שטוטגרט, המיועד לאנשי עסקים ובו 114 חדרים, ומקיימת פעילות ערה בדרום רוסיה, שבה היא מחזיקה במלון סנטוריום שבעיר קיסלבודסק, המשמש הן לנופש מרפא והן לאנשי עסקים ובו 291 חדרים. הכנסות אפריקה מלונות עמדו ב־2007 על כ־200 מיליון שקל.

מאפריקה ישראל נמסר בתגובה: "חברת אפריקה ישראל, בהיותה תאגיד עסקי בעל אופי יזמי מובהק, בוחנת מעת לעת, בשים לב לתנאי השוק או לפניות יזומות אליה, הזדמנויות עסקיות לממש נכסים ברווח ראוי. ככל שיעמוד על הפרק נושא הטעון דיווח, היא תדווח כמקובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
יש לי הסבר
מישתלם לימכור נכסים בארץ מכיוון שהמחירים הם בשיא ועם הכסף הנזיל אפשר ליקנות הרבה דולרים ולהשקיע בארצות הברית ששמה יש דילים בחצי מחיר זהו מהלך חכם ביותר בתור איש נדל"ן שעובד בניו יורק מזה שש שנים אני יכול להגיד לכם שיש פה הרבה דילים ביחוד בסכומים גבוהיים של מאות מיליונים כיום כשה לימצוא מימון לבניה ולפרוייקטים גדולים וחברה גדולה כמו אפריקה ישראל מנצלת את חלון ההיזדמנות הזאת במיוחד שיש לה ניסיון רב בארצות הברית
יניב ניו יורק  |  07.07.08
2.
כל כך לא מפתיע, אבל לא מציאה גדולה
זה לא מיקרי שאף מנהל חטיבה לא מצליח לשרוד בחצר הביזנטית של משפחת לבייב על בנותיו, חתניו וזוגתו. כולם התעופפו להם ועכשיו לבייב מחסל את עסקיו בישראל. בשבוע שעבר פורסם על רצונו למכור את הנכסים המניבים ועכשיו המלונות, אלא שאלו רמתם ורמת ניהולם ירודה כל כך, כך שאין המדובר במציאה גדולה.
ארבל , מרכז  |  03.07.08