אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מיקרוסופט תרכוש את חלקה של אינטרנט זהב בפורטל MSN

מיקרוסופט תפעיל באופן עצמאי את הפורטל החל מאוקטובר 2008. כשליש מהעובדים יפוטרו, מנכ"ל MSN, שרגא מור, יפרוש מתפקידו

06.07.2008, 10:53 | אסף גלעד
מיקרוסופט ואינטרנט זהב הגיעו להסכם שלפיו תפעיל מיקרוסופט באופן עצמאי את פורטל MSN בישראל החל מאוקטובר 2008. MSN ישראל, שהוקמה בשנת 2000, מוחזקת כיום בבעלות משותפת של אינטרנט זהב, באמצעות חברת הבת סמייל מדיה (50.1%) ומיקרוסופט (49.9%).

סכום העסקה לא נמסר, אך גורמים המקורבים לעסקה מסרו כי אינטרנט זהב תחזיר לעצמה תשואה מכובדת על השקעתה ב-MSN. 

בימים הקרובים תוקם מנהלת מעבר שתהיה באחריות מלאה של אינטרנט זהב, ותארגן את העברת MSN לבעלות כוללת של מיקרוסופט ישראל. מנכ"ל MSN ישראל, שרגא מור, הודיע לבעלי המניות כי ברצונו לפרוש מכיוון שהוא אינו מעוניין לנהל את מנהלת המעבר. בראש המנהלת יעמוד צביקה שיינפלד, שהיה משנה למנכ"ל. יו"ר המנהלה יהיה אלי הולצמן.

האתר יתוחזק בינתיים על-ידי המנהלה הזמנית ובאוקטובר 2008 יחנך האתר החדש בתצורה המיקרוסופטית שלו. עובדי MSN יפוטרו, וחלקם ייקלטו מחדש כעובדים במיקרוסופט. גורמים באינטרנט זהב העריכו שמיקרוסופט תסכים לקלוט כשני שליש מעובדי האתר כיום, אולם בשיחה ל"כלכליסט" סירב מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין, להתחייב לכך, ואמר כי "מיקרוסופט תשמח לקלוט חלק מהעובדים", לדבריו.

"זו היתה שותפות וותיקה בת 7 שנים, אבל הגענו למסקנה שהפלטפורמה הנוכחית פחות מתאימה לנו בתקופה הזו" אומר ימין. "בתצורת האתר החדשה נמשיך לשתף פעולה עם אינטרנט זהב, אבל גם עם ספקי אינטרנט נוספים, וניקח תכנים מאתר MSN הבינלאומי על מנת להעניק חוויה מעניינית יותר לגולשים, לא רק כאתר אינטרנט אלא גם ביישומים נוספים שנלווים אליו".

MSN היא רשת פורטלים עולמית הפועלת ב-44 מדינות. כמעט בכל המדינות הללו פורטל MSN הוא בבעלות מלאה של חברת מיקרוסופט, ורק במקרים בודדים, כגון אוסטרליה ומקסיקו פעלה מיקרוסופט בשיתוף עם גורם מקומי להקמת פורטל MSN מקומי. בשנת 2007 הסתכמה הפעילות של MSN ישראל בפחות מ-3% מסך כל ההכנסות של אינטרנט זהב.

ביום רביעי האחרון רמז ימין בראיון ל"כלכליסט" על כוונות הרכישה: "אנו מתכוונים להשקיע כסף רב בתקופה הקרובה ב- MSN בכדי להפוך אותו לתחרותי יותר. אמנם הוא נמצא במקום הרביעי ברשימת האתרים הנצפים בישראל, אבל אנחנו רגילים להוביל ולכן נרצה להיות ממוצבים איתו אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות