אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגרואין השלימה פרויקט ראשון לשימור בניינים בנחלת בנימין בת"א צילום: עמית שעל

ברגרואין השלימה פרויקט ראשון לשימור בניינים בנחלת בנימין בת"א

החברה מסרה כי תמכור את דירות הפאר במיזם לפי מחיר שיחל ב-10,000 דולר למ"ר. בית התמר, המבנה היחידי שנפתח אתמול לשיווק, ממוקם בנחלת בנימין מספר 8

07.07.2008, 14:05 | אורי חודי

קבוצת "ברגרואין ישראל" של היזם המיליארדר ניקולס ברגרואין, השלימה את הראשון מבין שמונה פרויקטים לשימור בניינים במדרחוב נחלת בנימין שבתל אביב.

החברה מסרה היום (ב') כי תמכור את דירות הפאר במיזם לפי מחיר שיחל ב-10,000 דולר למ"ר. לאור זאת, מסרו נציגי הקבוצה, החליטה הנהלתה לחלק את הדירות על פי דרישת קהל הרוכשים ולא על פי חלוקה שתיקבע לפני המכירה.

פרויקט השימור של קבוצת ברגרואין בתל אביב כולל קבוצת בתים ברחוב נחלת בנימין וברחוב רמב"ם, אשר נרכשו ע"י ברגרואין בשנה שעברה תמורת 50 מיליון דולר.

בית התמר, המבנה היחידי שנפתח אתמול לשיווק, ממוקם בנחלת בנימין מספר 8. שטח הבית הוא 2,200 מ"ר ויש בו היצע של כ-12 דירות בגדלים שונים. לא רחוק ממנו ניצב הבית השני, מספר 5, המשתרע על פני כ-600 מ"ר ובו יהיו 3 דירות.

ברחוב רמב"ם 15, הקבוצה משמרת את בית הלורדים, המשתרע על פני 1,100 מ"ר ומכיל 3 דירות ו-2 פנטהאוזים. בצידו השני של הרחוב נמצא בית העמודים, המשתרע על פני 2,200 מ"ר ומכיל 12 דירות.

ברגרואין, שהגיע לאירוע לציון פתיחת הבניין הראשון בפרויקט, אמר: "רכישות דירות בבתים לשימור בישראל היא מגמה חדשה ובשנים האחרונות תושבי חוץ וכן הישראלים למדו להעריך מבנים אלו על איכויותיהם, ייחודם ומיקומם בלב העיר".

לדברי יגאל צמח, נציג קבוצת ברגרואין בישראל: "נושא השימור של בניינים ואתרים קיבל תאוצה בשנים האחרונות. תהליך השימור והשיחזור ברובע נחלת בנימין עולה יותר מבניית בניין חדש ואורך תקופה ארוכה יותר מבניית בניין חדש, ונעשה באופן מתוכנן ומדויק עם האדריכלים המובילים בארץ. הפרויקט עולה בקנה אחד עם התדמית, שהעיר תל אביב ביקשה לעצמה מאז ומתמיד - עיר לבנה, עיר בלי הפסקה הפונה אל העולם.

צמח סיפר גם על ההחלטה שלא לקבוע מראש את אופן חלוקת הדירות: "בהתחלה חשבנו לבנות בבית התמר 20 דירות של כ-50 מ"ר כל אחת, אבל בהמשך הבנו שאנשים שמרשים לעצמם לקנות דירות במחירים גבוהים רוצים גם את הנוחות שמתבטאת בגודל הדירות. גם במגדל שברוטשילד, בו חשבנו שאנשים יקנו רבע קומה, ראינו שקונים חצאי קומות וקומות שלמות".

אכלוס בית התמר צפוי להתחיל באמצע 2009. העבודה על הבתים האחרים אמורה להתחיל בימים אלו אולם טרם נבחר קבלן מבצע. צמח אמר כי ישנו קושי במציאת קבלנים בתחום השימור: "יש מעט מאוד קבלנים עם התמחות בשימור שיודעים את העבודה. אנחנו מחפשים את הכי טוב. ככל שיהיו יותר בתים שישמרו בתל אביב כך גם יגדל מספר הקבלנים בתחום".

את הפרויקט משווקת עליזה כהן - המנכ"ל והבעלים של קבוצת רשף נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות