אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BATM רוכשת את ויג'ילנט הישראלית צילום: shutterstock

BATM רוכשת את ויג'ילנט הישראלית

BATM הציעה הבוקר לבעלי מניות חברת ויג'ילנט הישראלית 1.7 מיליון דולר בעבור אחזקותיהם, מחיר המשקף שווי של 2.1 מיליון דולר לויג'ילנט

08.07.2008, 13:03 | ענת ציפקין

בהודעה שפרסמה הבוקר, הודיעה BATM כי תרכוש את ויג'ילנט הישראלית ומציעה לבעלי מניותיה לבחור בין עסקת מניות לעסקת מזומן. בדיווח לבורסת לונדון הבוקר, ציינה BATM כי היא מציעה לשלם לבעלי מניות ויג'ילנט 1.3 פני במזומן עבור כל מניית ויג'ילנט, המשקף סכום של 845 אלף ליש"ט (כ-1.7 מיליון דולר), או תשלום של 1.6 פני במניות BATM, כאשר תמורה זו משקפת שווי של 1.04 מיליון ליש"ט לויג'ילנט (כ-2.1 מיליון דולר). במידה ויבחרו בעלי מניות ויג'ילנט בעסקת המניות, יקבלו מניית BATM אחת תמורת כל 29 מניות ויג'ילנט.

בהנחה שבעלי המניות של ויג'ילנט יביעו את הסכמתם לעסקת המזומן, משקפת העסקה פרמיה של כ-126% על המחיר בו נסחרה ויג'ילנט בתאריך 30 ליוני ( 0.575 פני), המועד האחרון בו נסחרה לפני שמניותיה הושעו מהמסחר בבורסת לונדון. במידה ובעלי המניות יסכימו לעסקת המניות, משקפת זו פרמיה של 178% על המחיר בו נסחרה בסוף יוני. בהודעת ויג'ילנט לבורסה, נמסר כי תנאי העסקה יובאו לאישור בעלי המניות של החברה בהקדם. חברי דירקטוריון ויג'ילנט מחזיקים בכ-22% ממניות החברה, והביעו את תמיכתם העקרונית בעסקה.

הרקע לעסקה התחיל עוד ב-3 ביוני, עם דיווחה של ויג'ילנט כי היא מתכננת גיוס הון בהיקף של בין .1.5 מיליון ליש"ט ל-2 מיליון ליש"ט ( כ4 -3 מיליון דולר) בו תשתמש בין היתר למימון פעילותיה השוטפות וחיזוק מאזנה הכספי. נוסף על כך, דיווחה ויג'ילנט כי במידה ולא תצליח לגייס את הסכום כאמור, תיאלץ לשקול אפשרויות אסטרטגיות אחרות, אך לא נקבה מהן.

ככל שחלף הזמן, הגיעו הדירקטורים למסקנה כי אם לא יצליחו לגייס את הסכום מספיק מהר, החברה לא תשרוד . במקביל לכך, דיווחה ויג'ילנט כי הלוואה בנקאית שלקחה על עצמה מגיעה לפרעון ב-30 בספטמבר, וגם לצורך כך עליה לגייס במהירות הון חדש. בהודעה שפרסמה החברה היום, מסרה כי הדירקטורים תומכים בהצעת הרכישה מכיוון שהיא תוריד את חשיפת ויג'ילנט למימון התשתיות התפעוליות של עצמה, היא תעזור להגדיל את פוטנציאל הצמיחה וכמובן תתרום להעלאת היציבות בהקשר להמשך פעילותה העתידית של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות