אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט אישר את מכירת רב בריח לשמואל דונרשטיין צילום: מיכאל קרמר

בית המשפט אישר את מכירת רב בריח לשמואל דונרשטיין

נשיא בית המשפט, אורי גורן, הגדיר את הצעת הרכש של דונרשטיין "סבירה מבחינה מסחרית, שלקחה בחשבון שיקולים חברתיים ומוסריים"

08.07.2008, 13:33 | מארק שון

בית המשפט המחוזי אישר הבוקר את הצעת הרכש שהגיש איש העסקים שמואל דונרשטיין לחברת רב בריח. בכך הסתיימה הפרשה, שארכה כמה חודשים, במסגרתה נכנסה החברה להליך של הקפאת הליכים בעקבות חובות של 220 מיליון שקל לבנקים ולספקים.

נשיא בית המשפט, אורי גורן, הגדיר את הצעת הרכש "סבירה מבחינה מסחרית, שלקחה בחשבון שיקולים חברתיים ומוסריים".

דונרשטיין אמר ל"כלכליסט" מיד לאחר הכרזת בית המשפט, כי מבחינתו מדובר בתחושת החמצה של חודשיים מיותרים, בהם המותג החזק של רב בריח קיבל מכה מיותרת.

אורי בחרי, הבעלים של החברה עד היום בבוקר, צילצל כבר ביום ה' האחרון לדונרשטיין על מנת לברך אותו. דונרשטיין הציע לו להמשיך לסייע לחברה מבחוץ, כ"נותן עצות".

העובדים עצמם יצאו מרוצים חלקית מהדיון. בטווח הקצר, נאמני החברה מחזיקים בידם קרן לתשלום המשכורת הקרובה, שיבוצע ב-9 או ב-10 לחודש. בטווח הארוך - תלוי את מי שואלים.

עו"ד אופיר רונן, המייצג כ-182 עובדי חטיבת הדלתות באשקלון, רשם לעצמו הישג לאחר שדונרשטיין הציע לעובדים מסמך עקרונות שמגן על האינטרסים שלהם. מצד שני, עו"ד גלילה הורנשטיין, המייצגת כ-114 עובדים נוספים בחברה, הדגישה בדיון כי ההסכם עם העובדים אינו חתום, וכי כלל לא ברור האם הוא חל על העובדים שהיא מייצגת.

השופט גורן עצמו סיים את הטיפול בתיק. הטיפול השוטף - מתן הוראות של בית המשפט לנאמנים כיצד לחלק את הכסף - יועבר לאחריותה של השופטת ורדה אלשיך.         

מרב בריח נמסר כי מדובר בהתחלה חדשה עבור הקבוצה, שהצליחה להתמודד עם קשיים מהותיים שנכפו עליה מסיבות שכבר פורטו בעבר: "כפי שהסתבר בתקופת ההקפאה ועל אף הלחצים המאפיינים תקופה כזו, לקבוצת רב בריח יש הווה ועתיד עסקיים. גם דונרשטיין, הרוכש, הבין זאת ולכן שיפר את הצעתו בסכום נכבד ביותר. הקבוצה מאחלת לו הצלחה רבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות