אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צווי מניעה יחזירו את עובדי נמל אשדוד לעבודה צילום: מאיר פרטוש

צווי מניעה יחזירו את עובדי נמל אשדוד לעבודה

לטענת הנהלת הנמל, עובדי בתי המלאכה והתפעול נמנעים מלעבוד שעות נוספות. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "לא ניתנה הוראה להפר את השקט התעשייתי אליו מחוייבים העובדים"

08.07.2008, 13:56 | מיקי פלד

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הוציא היום (ג') צווי מניעה זמניים נגד עובדי נמל אשדוד, המורים להם לחזור לעבודה סדירה.

לטענת ההנהלה, עובדי הנמל ובמיוחד עובדי בתי המלאכה, החלו במה שמכונה "שביתה איטלקית" והם נמנעים מלעבוד שעות נוספות. תוקפם של צווי המניעה הוא עד יום ראשון הבא, אז יקיים בית הדין דיון נוסף בנושא.

לפי ההסכם הקיבוצי בנמל, עובדי נמל אשדוד מחויבים בשקט תעשייתי עד 2010. לטענת ההנהלה, יש בצעדיהם של העובדים הפרה של ההסכם. עם זאת, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר לכלכליסט, כי לא ניתנה הוראה להפר את השקט התעשייתי, אלא לפעול על פי ההסכם הקיבוצי. הסכם זה, דרך אגב, אינו מחייב את העובדים לעבוד שעות נוספות.

לטענת ההנהלה, למרות הסיכום עם העובדים שהושג בבית הדין לפני כשבועיים, בחמשת הימים האחרונים נקטו העובדים בצעדים ארגוניים שהביאו להכפלת זמן עבודתם ולשיבושים חמורים ביותר בעבודת הנמל.

עו"ד יעקב מלישקביץ' ממשרד נחום פינברג, המייצג את הנהלת נמל אשדוד, אמר: "העיצומים בהם נקטו עובדי בתי המלאכה ועובדי התפעול, הם ביזוי של התחייבות מפורשת שניתנה על ידי עובדים אלה לבית הדין. עובדים אלה הפרו הצהרות והתחייבויות ולא היה מנוס מהוצאת צווי מניעה כנגדם, על מנת לאכוף עליהם את הדין ואת ההסכמים המחייבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות