אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
25% מהבוגרים בסין סובלים מעודף משקל צילום: בלומברג

25% מהבוגרים בסין סובלים מעודף משקל

מחקר חדש שמתפרסם בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" מראה כי מספר הסינים השמנים צומח ב-1.2% מדי שנה, קצב מהיר מזה של מעצמות שומן כמו ארה"ב ובריטניה

08.07.2008, 15:55 | סוכנויות הידיעות
25% מהמבוגרים בסין סובלים מעודף משקל. כך עולה ממחקר חדש שמפרסם היום (ג') העיתון "וול סטריט ג'ורנל". מספר הסינים השמנים צומח ב-1.2% מדי שנה, קצב מהיר יותר מזה של מעצמות שומן כמו ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה.

עורך המחקר, בארי פופקין מהמרכז לחקר השמנת היתר באוניברסיטת דרום קרוליינה, מצא גם ש-12-14 מיליון סינים נכנסים מדי שנה לקבוצת סיכון ללקות במחלת הסוכרת. "כשמדובר במספרים כאלה, המחיר למערכת הבריאות הוא ממש מהמם", הסביר פופקין ל"ג'ורנל". המחקר נערך בסין במשך 15 שנה ובדק 20 אלף איש.

שלא כצפוי, פופקין לא מאשים את הצריכה הגוברת של מזון מהיר בסין בתוצאות העגומות. לדעתו, העלייה ברמת החיים במדינה ב-15 השנים בהן נערך המחקר הביאה לצריכה מוגברת של בשר, פירות ושמן שהיו מחוץ להישג ידם של רוב האנשים לפני כן. גם הירידה בפעילות הגופנית ומעבר לעבודות שלא מצריכות פעילות פיזית אחראית לדעתו להשמנה.

לתוצאות המחקר עשויה להיות השפעה גם על חברות שמתכוונות להשקיע בסין, כיוון שרבות מהן מספקות לעובדים כיסוי הוצאות רפואיות. נוסף לעלות הישירה של טיפול רפואי, המגמה צפויה להביא גם עלות לא ישירה של ירידה בפרודוקטיביות של העובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות