אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נרל מוטורס התקינה גג סולרי במפעלה בספרד צילום: בלומברג

ג'נרל מוטורס התקינה גג סולרי במפעלה בספרד

יצרנית הרכב האמריקאית מסרה שהגג הסולרי, שיפיק 10 מגה-וואט של חשמל, יתחיל לפעול לקראת סוף ספטמבר, ויצמצם את פליטות הפחמן מהמפעל ב-6,700 טונה בשנה

08.07.2008, 17:16 | סוכנויות הידיעות
יצרנית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס התקינה לוחות סולרים על גג מפעל ההרכבה שלה בסארגוסה שבספרד, ויצרה את הגג הסולרי הגדול ביותר בעולם שמפיק חשמל מאור השמש.

מג'נרל מוטורס נמסר בהודעה כי הגג הסולרי במפעל מפיק 10 מגה-וואט של חשמל. הוא הוקם על ידי החברות Veolia Environment ו- Clairvoyant Energy. שטח הפנים שלו הוא 183 אלף מטרים מרובעים, והוא כולל 85 אלף מודולים סולרים.

הפרויקט צפוי להתחיל לפעול לקראת סוף ספטמבר. אם יצליח, תרכיב ג'נרל מוטורס גגות סולרים על עשרה מפעלי הרכבה נוספים וכן על מפעלי חלקים.

ג'נרל מוטורס מייצרת את הדגמים אופל קורסה, מריבה וקומבו במפעל בסארגוסה. הגג הסולרי יפחית את פליטות הפחמן מהמפעל ב-6,700 טונה בשנה.

"תחנת הכוח הסולרית על גג המפעל בסארגוסה, עם קיבולת שנתית של 15.1 מיליון קילוואט לשער, תוכל לספק יום אחד את האנרגיה המתחדשת הנחוצה להפעיל יותר מ-4,500 רכבים חשמליים לטווח מורחב במשך שנה", אמר נשיא ג'נרל מוטורס אירופה, קרל פיטר פורסטר.

המכונית החשמלית של ג'נרל מוטורס (Volt) צפויה לעבור לייצור המוני ב-2010, ונועדה לפעול על חשמל בלבד. עם זאת, המכונית מצויידת במנוע רגיל למקרה שייגמר החשמל .

פולקסוואגן מתכננת להתקין לוחות סולרים על הגג של מפעל ההרכבה הגדול שלה בוולפסבורג שבגרמניה. החברה התקינה גרסה קטנה יותר של המערכת הסולרית במפעל באמדן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות