אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו על תנאי נגד מינוי עמית אוברקוביץ לדירקטוריון חברת חשמל צילום: בלומברג

צו על תנאי נגד מינוי עמית אוברקוביץ לדירקטוריון חברת חשמל

זאת בעקבות עתירה בה נטען כי מונה לתפקיד על אף שהפסיד בבחירות לנציגות העובדים בדירקטוריון ובזכות קשריו האישיים והמשפחתיים

08.07.2008, 17:43 | גיא מי-טל
בג"צ הוציא היום (ג') צו על תנאי למינוי של עמית אוברקוביץ לדירקטוריון חברת חשמל. בעתירה נטען כי אוברקוביץ, בנו של יורם אוברקוביץ, יו"ר ועד העובדים המנוח של חברת החשמל, ובעלה של השדרנית והעיתונאית, גאולה אבן, מונה לתפקיד בגלל קשריו.

העתירה הוגשה על ידי עובד אחר בחברת החשמל, המהנדס אליהו ערמון, שהתמודד אף הוא על התפקיד ואף זכה בקולות רבים יותר, אך ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושר התשתיות, בנימין בן אליעזר, העדיפו למנות את אוברקוביץ לתפקיד.

ערמון יוצג בי על ידי עורכי הדין רון דרור ואופיר מנצ'ל ממשרד אדם עורכי-דין. החלטה מחייבת את המדינה לנמק בתוך חודש מדוע לא תימנע ממינוי של אוברקוביץ לדירקטוריון חברת החשמל ותמנה במקומו את ערמון כנציג עובדי החברה בדירקטוריון. ערמון אמור להיות הנציג השני של העובדים בדירקטוריון.

הבחירות לנציג העובדים בדירקטוריון התקיימו לפני למעלה משלוש שנים. את מירב הקולות גרף אז דב אורן, המכהן כדירקטור, אך במקום השני זכה ערמון, ורק אחריו הגיע אוברקוביץ. למרות זאת, החליטו אולמרט, שהיה אז שר האוצר, ובן אליעזר למנות לתפקיד את אוברקוביץ ולא את ערמון. המינוי אושר על ידי ועדת שפניץ למינויים בחברות ממשלתיות. ערמון טען בעתירתו כי המינוי נעשה תוך התעלמות מבחירת העובדים.

בנוסף טען כי ההחלטה לא למנותו אינה סבירה, שכן בדירקטוריון חברת החשמל אין אף נציג בעל ידע והשכלה הנדסית בתחום החשמל, כשלו. עוד נטען שאוברקוביץ מונה בגלל קשריו האישיים והמשפחתים.

בתגובה אמר אוברקוביץ כי "ועדת שפניץ לא מצאה דופי בבחירתי ואישרה את המינוי. החלטת בג"ץ בעת הזו של ההליך המשפטי הגיונית ושכיחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות