אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגוני היוצרים: הרשות השנייה לא העבירה לנו את דו"חות הזכייניות ל-2007 צילום: עמית שאבי

ארגוני היוצרים: הרשות השנייה לא העבירה לנו את דו"חות הזכייניות ל-2007

לכלכליסט נודע, כי לפני מספר ימים שלחו ארגוני היוצרים מכתב חריף ליועץ המשפטי של הרשות, עו"ד דורון אבני, ובו דרישה להעביר לידיהם לאלתר את דו"חות זכייניות הערוצים המסחריים ל-2007, וכן דו"ח ביניים בנוגע ל-2008

09.07.2008, 13:01 | עירית יוסילביץ'
אחרי שתקפו את הרשות השנייה על המלצות ועדת תורג'מן, ממשיכים ארגוני היוצרים במתקפה חריפה על הרשות השנייה - הפעם בנוגע להתנהלות הרגולטורית ביחס לכלל הערוצים המסחריים.

לכלכליסט נודע, כי לפני מספר ימים שלח עו"ד אופיר מנצ'ל, בא כוחם של ארגוני היוצרים, מכתב חריף ליועץ המשפטי של הרשות, עו"ד דורון אבני, ובו דרישה להעביר לידיהם לאלתר את דו"חות זכייניות הערוצים המסחריים ל-2007, וכן דו"ח ביניים בנוגע ל-2008.

לטענת היוצרים, באוקטובר 2007 התחייבה הרשות השנייה להעביר את הדו"חות עד למחצית 2008 על מנת ליידע את הזכייניות באי העמידה במחויבויות, מה שיאפשר לנקוט נגדן צעדים מעשיים יותר.

במכתב, שכותרתו "חוסר מעש", כותב עו"ד מנצ'ל בשם היוצרים: "אנו עומדים בחודש יולי 2008. ככל הידוע, למרשינו אין דו"ח ביחס ל-2007 ומכל מקום לא הועבר דו"ח להתייחסותם וכמובן לא להתייחסות הזכייניות, שכידוע לכל עשויה לארוך חודשים רבים. כלומר גם טיוטת דו"ח אין ודו"ח ביחס ל-2007 כנראה לא יהיה עד סוף 2008 לכל המאוחר".

הקרב הנוכחי של היוצרים הוא חלק מהמלחמה הכוללת נגד הרשות השנייה, על רקע החלטת ועדת תורג'מן שלא לאמץ את ההסכם שנחתם בינם לבין ערוץ 10. בהקשר זה כותב עו"ד מנצ'ל: "מצד אחד, אינכם עושים דבר לאכיפת ההתחייבויות ולשיפור המצב העגום הקיים. מצד שני, אינכם מוכנים להיפגש עם נציגי מרשינו לדיון בהסדרים שנועדו להביא להפחתת הנזק, לקיום התחייבויות שיבוצעו ולהשגת מצב נסבל לפחות ביצירה הישראלית. שהרי אילו הייתם ממלאים את תפקידכם, לא היו צריכים מרשנו להגיע להסכמות עם הזכיינים. אולם גם להימנע מלבצע את תפקידכם וגם להימנע מכל דיון בהסדרים אלה - אי אפשר ולא ראוי".

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "לנוכח העובדה שהפונה אינו מתואם עם לקוחותיו וטענתו שלא מתקיימות פגישות היא מופרכת, נראה שמכתב זה מונע משיקולים זרים ולא ענייניים, שכן נציג היוצרים הופיע בפני מועצת הרשות וההנהלה ב- 29/6 והציג את המלצת היוצרים, מנכ"ל הרשות נפגש עם היוצרים לא פעם אחת, נציג היוצרים נפגש עם הנהלת הרשות והציג את ההסדר. לגופו של עניין, הרשות בודקת את נתוני שנת 2007 באופן שיטתי, אחראי ויסודי. הבדיקה מתבססת על הד"וחות הכספיים המבוקרים של הזכיינים שהועברו לרשות לפני כחודשיים. הדו"ח יובא לאישור המועצה בשבועות הקרובים ויתפרסם לאחר מכן ברבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות