אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גטי אימג'ס תמכור תמונות שהועלו לפליקר צילום מסך: flickr.com

גטי אימג'ס תמכור תמונות שהועלו לפליקר

סוכנות הצילום גטי אימג'ס תחפש כשרונות בפליקר, ותציע להם למכור את זכויות השימוש בתמונות שלהם תמורת חלק מההכנסות

09.07.2008, 16:36 | עידו קינן

תמונות שצילמו משתמשי אתר התמונות הקהילתי פליקר יועלו לאתר סוכנות הצילום גטי אימג'ס, ויוצעו לשימוש תמורת תשלום. גטי אימג'ס ויאהו, הבעלים של פליקר, דיווחו אתמול (ג') על ההסכם החדש לשיתוף פעולה בין שני הגופים, במסגרתו יקבלו משתמשי פליקר חלק מההכנסות שיתקבלו ממכירת זכויות השימוש בתמונות.

"כן. אתם מצלמים צילומים נפלאים וכולנו שמענו את הסיפורים (הטובים, הרעים והמכוערים) על חברים שקיבלו בארבע השנים האחרונות בקשות להשתמש בצילומים שלהם מחוץ ליקום-פליקר", נכתב בעמוד בפליקר המוקדש למיזם, שמציע לחברים באתר דרך חדשה להתפרנס מהתחביב שלהם.

במסגרת ההסכם, יפנו עורכי גטי בחודשים הקרובים לצלמים מוכשרים שמפרסמים בפליקר, ויציעו להם להעלות את צילומיהם למאגר ייעודי באתר הסוכנות. התמונות יוצעו ללקוחות של גטי, וחלק מההכנסות יועבר לצלמים. בשלב זה, צלמי פליקר לא יכולים לפנות לגטי ולהציע את עצמם – הקשר יווצר רק מצד גטי.

פליקר. כסף לחברים, צילום מסך: flickr.com פליקר. כסף לחברים | צילום מסך: flickr.com פליקר. כסף לחברים, צילום מסך: flickr.com

פליקר הוא אחד ממאגרי הצילומים הכי מוצלחים, זמינים ונגישים הפועלים כיום. מנכ"ל גטי אימג'ס, ג'ונת'ן קליין, הסביר ל"ניו יורק טיימס" שהפנייה לצלמי פליקר תעמיק את מאגר התמונות של גטי בנושאים ובאזורים גאוגרפיים מסוימים, ותכניס רוח חדשה שלא קיימת בצילום המקצועי: "מכיוון שהצילומים לא מצולמים עבור שירותים מסחריים, יש יותר אותנטיות. מפרסמים מחפשים אותנטיות".

קליין אמר לטיימס שהחברה גובה כיום על תמונות של צלמים העובדים בשירותה 500-600 דולר עבור תמונה לשימוש בלעדי לפרק זמן מוגדר, מהם היא מעבירה 30-40% לצלם; ו-250 דולר לתמונה לא בלעדית, מהם מקבל הצלם 20%. לפי דיווח של טקראנץ', משתמשי פליקר יצטרכו לנהל משא ומתן בנפרד עם גטי על גובה התמלוגים שיקבלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות